Benim ülkemde çöp toplayan gavurlar!

Japon “Gavuru” Gaziantep’e gelmiş, elini kolunu sallayarak dolaşıyor!

Allah’tan, dini bütün Müslüman bir efendi, peşinde dört beş “Kindar ve dindar” genç adamla Japon gavurunu kovalıyor!

Küfür ediyor sakallı ve yaşlı adam.

“Defolun memleketimizden “Gavurlar” diyor!

Japon turistler şaşkın; sakallı adamın söylediklerini anlamıyorlar!

Anlamadıkları bir şey daha var; Turist olarak geldikleri, gezip görmek, uygarlıklarını tanımak istedikleri ülkenin bir köşesinde hoyratça kovalanıyorlar!

O sakallı ve “dini bütün” Müslüman, “tüm canlı ve cansız varlıkları Yaradan’ın” o “gavur” dediği insanları da yarattığını unutuyor!

“Yaratılmışı severiz, Yaradan’dan ötürü” diyen Mevlana’yı tanımıyor!

Oysa, o “Gavur” diye kovaladığı Japon turistlerin benim ülkemdeki “Müslüman” olduğunu söyleyen ama inandığı dinin temel değerinin “Ruhta ve bedende temizlik” olduğunu bilemeyen insancıkların geride bıraktıkları çöpleri toplayıp çevre temizliği yaptığını bilmiyor!

“Kendisi gibi olmayana DÜŞMAN olan yaratık, aslında kendine de düşmandır!”

Ne var ki, dininin en temel emirlerinden biri olan “AKLINI KULLAN” emrini yok sayan, İslamiyet’te “Ruhban Sınıfı” olmadığını bilmediği için, “aklını kimi hoca efendilere emanet eden” bu insancıklar, kendilerine benzemeyen her insanı “düşman” ya da “Gavur” diye niteliyorlar!

Bu ne ilkellik?

Bu ne yozluk?

Her köşesi, gelmiş geçmiş uygarlıkların izleri ve eserleriyle dolu ülkemizin “daha refah içinde yaşamak” için TURİZM gelirlerine de ihtiyacı olduğunu neden düşünemiyorlar?

Bu uygarlıkların “mirasçısı” olmanın onurunu neden bilmiyorlar?

Çünkü, çok küçük yaşta “dinini öğretiyorum” diyen yobazların “beyinsel tecavüzüne” uğramışlar!

Daha çocuk yaşta, o hiç kullanmadıkları beyinlerine, kendileri gibi olmayanlara “KİN, NEFRET ve DÜŞMANLIK” tohumları ekilmiş!

İnsan nedir?

AHLAK nedir?

Farklı olana saygı nedir?

İnsana “İNSAN OLDUĞU İÇİN” aynı Yaradan’ın ürünü olduğu için sevgi ve saygı duymanın ne olduğunu bilmiyorlar!

Onlara bu düşmanlığı telkin edenlerin hiç çalışmadan, üretmeden, alın teri akıtmadan ve “insanları uyutup uyuşturarak” büyük bir zenginlik ve keyif içinde yaşadıklarını göremiyorlar!

“Keramet sahibi EFENDİ” sandıkları uyanıkların, Ultra lüks otomobiller ve lüks konutlarda yaşadıklarını bilmiyorlar!

“Temizlik imandan gelir”

Dinimiz, Peygamberimiz bunu söylüyor!

Bu temizlik “RUHTA ve BEDENDE” temizlik.

Ruhu kirli olanın bedeni de temizlikten nasibi olamaz! Yaşadığı yerde hep atıklarını bırakır! Ormanı, deniz kıyısını, denizi, gölü, akarsuyu çöp tenekesi gibi görür!

Ama “yaşam felsefesi” TEMİZLİK olan, konuk olduğu ülkenin dahi kirletilmiş olmasını içine sindiremediği için, çevre temizliği yapan insanları “gavur” diye aşağılayan ve şiddetle kovalayan bu insancıklardan utanıyorum.

Bizim insanlarımız içinde de, “ÇEVRE BİLİNCİ” ile tıpkı Japon turistler gibi yaşadıkları yerlerde çevre temizliği yapanlar var. Ama doğal çevreyi korumak ve temiz bir çevrede yaşamak bilincinden uzak o kadar çok kirli insancık var ki, azınlıkta kalıyorlar!

İnsanlık bilinci her koşulda gelişiyor!

İnanıyorum; İnsanlık, bu ilkelliği er geç yenecek!

Çocuklarımızın ve torunlarımızın kirli bir ülke, kirli bir insanlık ve kirli bir dünyaya karşı büyük bir bilinçle karşı koyacaklarına ve İNSANCA BİR YAŞAM hedefine ulaşacaklarına inanıyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Hakan - biz ülkemiz den gavur diye bahsettiğimiz o turistleri kovarız da kendi isteğimiz lede çalışmak için o gavurun memleketine gitmek için 50 de takla atarızzz

Yanıtla . 1Beğen 17 Eylül 13:06
01

Cenk - Sayın Yazar, Siz de bir müslüman olduğunuzu söylemenize rağmen gün geçmiyor ki, müslümanlara en azından iğneleme yapmadan yazdığınız bir yazınız olmuyor ! Yani, Allahın yarattığı mahluk olarak hoş görülmesini istediğiniz gayr-ı müslümler kadar, diğer müslümanları hoş görmüyorsunuz! Bu tutumunuz doğru değil diye düşünüyorum. Bu arada, "Yaratılmışı severiz, Yaradan’dan ötürü..." veciz sözü Mevlana'ya değil Yunus Emre Hz.lerine aittir. Yazınızı hışımla yazdığınız için karıştırdınız herhalde !..

Yanıtla . 1Beğen 17 Eylül 11:32
03

Mustafa Küpçü - @Cenk 01 nolu yoruma cevabı: Cenk rumuzlu kişiye yanıt; Ben "Gerçek anlamıyla Müslüman" olanla uğraşmıyorum. Aksine, cehalet ve din bezirganlarının elinde "dininin gerçek değerlerini" bilmeyen yoz yobaz sürüsü ile uğraşıyorum! Siz ise bunun farkında değilsiniz! Yazık!..

Yanıtla . 0Beğen 18 Eylül 07:30

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?