İlimizde güreş antrenörlüğü kursu açılıyor

Güreş Federasyonu’nun aldığı karar ile İlimizde 1.kademe Güreş antrenörlüğü kursu açılacaktır. Kurs 22 Kasım-03 Aralık tarihleri arasında olacaktır. Katılım şartları Federasyon internet sitesinden öğrenilebilir. Ancak katılım müracaatı son günü 19 Kasım 2018 olduğu için bu süre dikkate alınmalıdır.

Başvuru için verilen kısa müddet ( 13/19 Kasım) daha önceden başvuruların olduğu anlamını taşıyor. İlimizde lisanslı antrenör, kulüp sayısının birkaç katı olmasına rağmen; antrenörlerin halen faal sporcu olmaları veya antrenörlük yapmamaları antrenör ihtiyacını gerektiriyor. Özellikle faal spor hayatı biten güreşçilerin antrenör olarak faydalı olmaları tercih edilmelidir.

 Federasyonun katılım şartları internet sitesinde olmakla beraber özet olarak:

Kursa, E-Devlet Kapısı üzerinden yapılacak başvuruların dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

 Enaz 10,En fazla 50 kursiyer olacaktır.       

Başvuruların belirlenen kontenjanın üzerine çıkması durumunda aşağıda belirtilen öncelik sırasına göre eleme yapılacaktır.

 İlan edilen yer ve saatte hazır bulunan kursiyerlerin sayısının 10 kişiden az olması durumunda söz konusu kurs İPTAL edilebilecektir. 50 kişiden fazla olursa eleme yapılacaktır. Eleme şartları Federasyon internet sitesinde yazıldığı şekilde olacaktır.

120 Tl. katılım, 350 Tl. federasyon için verilecektir.

En az lise veya dengi okul mezunu olmak (Milli Sporcularda tahsil şartı aranmaz),

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile malul olmamak,

Cezai durumu olanlar federasyon sitesindeki şartlara göre alınmazlar.

En az 18 yaşını doldurmuş olmak kaydıyla, spor dallarının özelliğine göre ilgili federasyonca belirlenen yaş sınırlamasına uygun olmak,

İSTENEN BELGELER

2 adet vesikalık fotoğraf – (Biometrik orijinal fotoğraf)

Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ya da noter onaylı suretiE-Devlet Kapısından alınan, “Resmi Kurumlar” için verilen ve QR kodlu doğrulanabilir Adli Sicil Kaydı – (Elektronik olarak doğrulanamayan belgeler kabul edilmeyecektir.)

Sağlık Raporu –Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden cezaları olmadığına dair yazı-

E-Devlet Kapısından alınan, QR kodlu doğrulanabilir Nüfus Kayıt Örneği

NOT: Adayların, başvuru sırasında istenen belgeleri E-Devlet Kapısı Spor Bilgi Sistemine yüklemesi gerekmektedir. Belgelerin aslı kurs yerine getirilecektir.

Daha fazla bilgi  Güreş federasyonu internet sitesinden alınabilir. Kursa iştirak edeceklere şimdiden başarılar dilerim.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ziya Ürük - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?