Reklamı Kapat

Karamürsel’de lağım denize akar, yöneticiler neye, nereye bakar?

Ayten Alpman’ın çok sevilir o şarkısı: “Bir başkadır benim memleketim…”

Gerçekten de öyle…

Karamürsel de bir başkadır! Kocaeli ilinin 2 turistik ilçesinden biridir.

Doğası itibari ile küçük bir RİZE’dir.

Tam 10.5 kilometre uzunluğunda eşsiz bir sahil bandı var. Ama bu 10.5 kilometrelik alanda tek bir umumi tuvalet yok!

Bunu yazdığınız da kötü kişisiniz…

Bir başkadır Karamürsel…

Çok katlı inşaatlar yükselir burada, 20-30 daireli inşaatlarda çalışan işçiler için KONTEYNIR da olsa bir tuvalet aranmaz, işçiler tuvaletlerini komşu bina bahçelerine veya inşaat önüne konan 3 tarafı tahtadan çevrili D-130 devlet yolu kenarındaki TUVALETE yaparlar!

Bunu yazdığınız da size “Karamürsel’i kötülüyorsunuz” derler…

Şimdi sıkı durun…

Bu yazının içinde 2 resim göreceksiniz. Bu resimler tarafımızdan değil, Karamürsel’de yaşayan işletme sahibi, bir zamanlar ilimizde gazetecilik yapmış Mehmet Uyanık isimli kişinin videosunda kayıtlı.

Mehmet Uyanık’ın evi Kovuk Çınar mevkiinde. Uyanık geçen günlerde evine gitmekte. Karamürsel’de şiddetli yağmur yağıyor. Uyanık; evinin gidiş yolu üzerindeki ARITMA tesislerinin önüne geldiğinde, denize arıtma tarafından LAĞIM aktığını görür. Uyanık eski gazeteci ya, çıkarır çantasından videosunu başlar ARITMADAN Karamürsel sahiline akıtılan LAĞIMI çekmeye ve sesli olarak da kayda alır.

O gün yağmur yağmakta, hava karanlık. Karamürsel sahilindeki arıtmaya kolektörden gelen LAĞIM arıtma yerine canım Karamürsel’in sahilinden denize boca edilir!

Uyanık LAĞIM kokusuna fazla dayanamaz ve “haşır haşır” sesler çıkararak bendini aşmış kükreyerek denize boşalan LAĞIM görüntülerini kayda alarak evinin yolunu tutar.

Mehmet Uyanık vatandaşlık görevini yapar, çektiği görüntüleri ilgili yerlere ulaştırır.

Netice mi?

Netice her zamanki gibi Hatice!

Şimdi söyleyin bakalım; Karamürsel’i kim kötülüyor?

Karamürsel’e kim ihanet ediyor?

Karamürsel’de “BASIN “YOK diyenler, bakın işte basın görevini yapıyor. Ya siz, siz görevinizi yapıyor musunuz?

Turistik Karamürsel’in, turistik sahiline gerçekten mi yoksa; “Yağmur yağarken” Arap kızının baktığı gibi CAMDAN mı bakıyorsunuz?

Bu 10.5 kilometre uzunluğundaki SAHİL bandında ve yüzlerce dairenin bulunduğu meskun mahalde, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı ARITMA tesisindeki görevlilerin görevi, YAGMUR YAĞARKEN ARITMAYA GELEN lağımı ARITMAYA MI yoksa  kapakları açıp direkt sahile, denize mi akıtmak?

Söyler misiniz; bu sahili korumak ve kollamak için Karamürsel’de KAÇ GÜVENLİK elemanınız var?

karamursel-1-1543668153.jpg?

Bunların görevi nedir?

Soruyorum size, bu sahildeki evlerden biri veya bir vatandaş denize böyle bir akıntı yapsa ne yapar, ne ceza verirdiniz?

Madem Karamürsel’in LAĞIMINI denize akıtacaktınız o zaman bu arıtma tesisine ne ihtiyaç vardı. Neden yaptınız, neden buraya sayısını bilmiyorum, ama neden onca eleman koydunuz?

Yağmur yağar Karamürsel’de, LAĞIMLAR sahilden denize akar, görevliler ne iş yapar?

Nereye, neye, nelere bakar?..

Cevap verin cevap !..

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdullah KARAGÖZ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Ersoy Kandemir - Karamürsel kaymakamını göreve davet ederim hem umumi tuvalet yaptırması,hem de lağımları ve pis kokuyu engelleyip sürekli denetim yapması için,milli piyangodan para çıkarsa tüm parayı umumi tuvalete harcayacağımı da bildiririm,hepsine de özel isim vereceğim,Karamürseldekinin adı coşamamış Şenol olacak yapılırsa değerlendirilmesi dileğiyle,tüm doğa düşmanlarını birkez daha kınıyorum!

Yanıtla . 0Beğen 04 Aralık 04:32

Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?