Reklamı Kapat

MHP, Darıca’da tartışmaların tam ortasında

Siyasi partiler arasında ittifak olayları başladığı günden bu yana çok enteresan hususlar ortaya çıkmaya başladı. Özellikle MHP, AK Parti ile olan yakınlığını ve ittifak kararını öyle bir noktaya taşıdı ki, anlam verebilmek pek mümkün görünmüyor…

Geçtiğimiz günlerde Darıca İlçe Başkanı ile ilgili olarak bir demeç veren MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “Darıca Belediye Başkan aday adayımız Ahmet Odabaş’ın adaylığı genel merkez tarafından düşürülmüştür” demişti, hatta olayı daha da ileri götürerek, “Kendisinin ihracı ile ilgili gerekli çalışmayı genel merkezimiz yapar” ifadelerini kullanmıştı.

Daha sonra ise Ahmet Odabaş, genel merkezin yolunu tuttu. Ankara’da görüştüğü yetkililerce kendisine, “Aday adaylığınız düşürülmedi, gidin ve ilçenizde çalışmanızı sürdürün” yanıtı verildi…

Sonrasında ise konunun kamuoyunda gündeme gelmesinin ardından bu kez il başkanı Aydın Ünlü sazı eline aldı, “Onun değil, bizim dediğimiz geçerli. Odabaş’ın adaylığı düşürüldü” diyerek meseleye kendince nokta koydu…

Şimdi gel çık işin içinde.

Haaaa, unutmadan; arada ilk açıklamasının ardından Odabaş’ın Aydın Ünlü hakkında suç duyurusunda bulunduğunu da es geçmeyelim.

Düşünebiliyor musunuz, MHP’nin bir aday adayı, hakkında bir demeç verdiği diye kendi partisinin il başkanı hakkında yargıya gidiyor. Sokaktaki insanların tabiri ise MHP’nin adı mahkeme dosyalarına böylesine çözümü kolay bir konuda girmiş durumda.

Sıkıntı bir iş tabii ki, parti yöneticilerinin iki arada bir derede kaldığı aşikar. Sonuçta öyle ya da böyle MHP’nin bir adayı çıkmış ortaya. Fakat bu noktada şayet Ahmet haklı ise, yani parti genel merkezi kendisine aday adaylığı icazetini vermiş ise bu duruma Ünlü nasıl tepki verir çok kestiremeyiz. Her ne kadar MHP’de emir demiri keser zihniyeti var ise de Odabaş haklı ise Ünlü’nün karizmasının çizileceği kesin.

Tabi burada Ünlü’nün adaylığın düşürülmesinde neden bu kadar ısrarlı olduğunu da sorgulamak lazım. MHP’nin il başkanı özelinde meseleye bakacak olursak, gelen eleştiri ve tepkilerin, olası ittifak kararı ile aday çıkarılmayacağı ilçeler arasında Darıca’nın olduğunu söyleyen de var.

İşin burasında anlatılanların tevatür olduğunu da altını çizerek belirtelim. Fakat Ünlü için bu konunun çok önemi bulunmuyor. İttifak olursa Darıca’dan aday çıkarmayız, olur biter anlayışı belki de kşimdiden kabul görmüştür, ne dersiniz!!!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?