AK Parti Kocaeli’de MHP’ye ilçe vermez

AK Parti ile MHP arasındaki yerel seçim ittifakı, ilçeler düzeyine kadar indi. MHP bazı ilçelerde müttefiki olan AK Parti’den aday çıkartmamasını istiyor.

Bu ilçelerden birkaçı da Kocaeli’de bulunuyor.

Öne sürülen iddialara göre Körfez, Kandıra ve Dilovası ilçelerine MHP talip olmuş ve AK Parti’den bu ilçelerde aday çıkartmayıp MHP’ye destek olunmasını istemiş.

Bu isteğin AK Parti Genel Merkezi’nce nasıl karşılandığını bilmiyoruz. Ancak bilinen tek bir gerçek var. Söz konusu bu üç ilçede bulunan aday adayları ve teşkilat mensupları, bu tür bir kurguya sıcak bakmıyor. 

Özellikle aday adayları, aylardır yaptıkları çalışmaların yok sayılmasını istemiyor.

MHP KOCALİ’DE KAÇ İLÇE ALIR?

MHP’nin üç ilçeye talip olduğu iddia ediliyor. Belki de tek bir ilçeye bile razı gelecek. Fakat ben AK Parti’nin Kocaeli’de 13-0 geleneğini bozmayacağını düşünüyorum.  Bence AK Parti Kocaeli’nin tüm ilçelerinde aday çıkartacak.

Kocaeli’de ittifak yapılmasını gerektiren bir durum yok.

AK Parti, ittifakı ancak seçim kazanma şansının bulunmadığı ilçelerde denemek ister.

Kazandığı 13 belediyeden birini ya da birkaçını kendi elleriyle teslim etmez.

Atakent mahalle sakinleri çamurlu yollardan şikayetçi

Kartepe Arslanbey Atakent Mahallesi’nde kazındıktan sonra asfaltlanmadan bırakılan yollar çamur içerisinde. Mahalle sakinleri çamur deryasında yüzen sokaklardan şikayetçi. Bu sorunun biran önce giderilmesini isteyen mahalle sakinlerinden Murat Dikmen, kaydettiği fotoğraflarla çektikleri çileyi gösteriyor.

İhlas İlteriş Demir ikinci kez baba oldu

İSU Kandıra Şube Müdürlüğünde görev yapan Şantiye Şefi Jeoloji Mühendisi İhlas İlteriş Demir, ikinci kez baba olmanın mutluluğunu yaşadı. İhlas İlteriş Demir'in eşi Gül Demir, Özel Konak Hastanesi’nde ikinci evlatlarını Dünya'ya getirdi. Ceylin Almila isminde bir kız çocukları olan Demir çifti ikinci evlatlarına Mehmet Tuğra ismini verdiler.

Yücel Boru Fen Lisesi, Fen Bilimleri Olimpiyatı düzenliyor

Gebze Yücel Boru Fen Lisesi, 7 Nisan 2019 tarihinde Kocaeli ili genelindeki tüm resmi ve özel okulların 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Fen Bilimleri Olimpiyatı düzenliyor. Başvurular okul müdürlükleri ya da sorumlu danışman öğretmen tarafından internet üzerinden 10 Aralık 2018-7 Ocak 2019 tarihleri arasında yapılacaktır. Katılmak isteyen okullar yarışma ile ilgili geniş bilgiye http://ybflfbo.netinternet adresinden ulaşabilirler.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Dr Ersoy Kandemir - Demek ki milletvekilimiz ÇAMUROVASI derken haklıymış!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Aralık 16:17


Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz