Reklamı Kapat

Çocuğun adı konmadı (!)

Mahalli seçimlere 84 gün kaldı.

Ülkenin birçok il ve ilçesinde başkan adayları belli oldu, ama Karamürsel’de nedense hala AKP’nin aday ismi açıklanmış değil. Havanın yağışlı, soğuğun kendini iyice hissettirdiği ve Cuma Pazarı olmasına rağmen insanların az da olsa kurulmuş pazar tezgahlarının başındaki SEÇİM konuşmalarına rastladığınız Karamürsel’de, en çok konuşulan ve merak edilen AKP’nin ilçede belediye başkan adayını resmen açıklamamış olması.

Bilindiği gibi AKP Karamürsel Teşkilatı içinde Feyzi Utaş’ın dışında 2 aday adayı daha var. Mevcut belediye başkanı İsmail Yıldırım doğal aday.

İSU Genel Müdürlüğü’nden Karamürselli Hasan Fitoz’un, Ankara’dan “atama” beklediği söyleniyor.

Anlaşılan 5 aday arasından biri açıklanacak…

Ankara ve Kocaeli AKP İl teşkilatı “mavi boncuk bende” diyor ve Karamürsel adayını ne hikmetse bir türlü açıklamıyor.

Her ne kadar mevcut Başkan İsmail Yıldırım’ın isminin açıklanacağı söylentileri yayılsa da, açıklamanın gecikmesinde bazı kuşkuların hatta sıkıntıların olduğu söyleniyor.

AKP’de çocuğun adı konmadığı için Karamürsel’de başkanlık için adaylığı kesinleşen CHP’li Ahmet Çalık şu anda tek başına yarışı götürüyor.

“Bizim Ahmet” olarak Karamürsellilerin gönlünde taht kumaya çalışan Ahmet Çalık ilk günlerdeki tedirginliği üzerinden atmış, bir zamanların Türk siyasetine mührünü kazımış siyasetçisi Osman Bölükbaşı gibi gittiği ve bulunduğu her ortamda geniş kitleler topluyor.

Şu anda Karamürsel’de seçim konuşuluyorsa, birincisi; “Ahmet Çalık” kazanır mı?, ikincisi; “AKP’nin adayı kim olacak?” sorularından ibaret.

AKP adayının açıklanması ile Karamürsel’de seçim yarışı başlamış olacak.

Bu gerçek varken birilerinin spor toto oynar gibi Karamürsel Belediye Başkanlığı hakkında fikir serdetmesi ne kadar geçerli olabilir.

Hani bir söz vardır ya “erken kalkan yol alır” derler…

CHP’li Ahmet Çalık adaylığını erken açıklamak ve başkanlık yarışında önde olmak için hatırı sayılır bir mesafe kat ederken, Karamürsel’deki yarışta en büyük rakibi AKP’nin göstereceği aday olacak.

Bu 2 adayın dışında Karamürsel’de diğer partilerden birinin adayının seçimi kazanma şansı çok az hemen hemen yok gibi. Ne var ki, Karamürsel AKP adayın (ÇOCUĞUN) ismini açıklamadığı için hayli sıkıntılı. Karamürsel’de, seçim heyecanı artarak yükselirken AKP’nin açılayacağı isim bu heyecanı ya tam yükseltecek ya da heyecanın düşmesine neden olacak.

Karamürsel’de bir gerçek yer değiştirme eğiliminde…

Daha önceleri Doğru Yol Partisi’nde AKP’ye karşı mücadele verdiği yıllarda ve seçim kazandığı dönemlerde Karamürsellinin “Bizim oğlan” sözcüğü yerini “Bizim Ahmet” diye CHP’li Ahmet Çalık’a çevrilmiş. Bakalım “Bizim oğlan” İsmail Yıldırım, AKP tarafından tekrar yarışa sokulacak mı?

Sokulduğu takdirde Karamürsel’de başkanlık yarışında muhalefet ve tarafsızların adayı CHP’li “Bizim Ahmet” ile Karamürsel’in “Bizim oğlanı” İsmail Yıldırım arasında geçecek BAŞKANLIK yarışında bakalım hangi “OĞLAN” yarışı önde bitirecek?

Karamürsel’deki yarış tabi ki İsmail Yıldırım da olmasa AKP adayı ve Ahmet Çalık arasında geçecek.

Beklenen AKP Karamürsel’de “ÇOCUĞUN” adının konmasından sonra netleşecek.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdullah KARAGÖZ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Cenk - Şu bir gerçek ki, bu yerel seçimler pek çok sürprize gebe! AKP herkes gördüğü ve tahmin edebileceği gibi başkaları değil de kendi kendileri bitirecek ! İstanbul ve Ankara gibi 2 büyük metropolde yıllardır seçim kazanan adayları adya yapmayıp, adeta CHP'ye bu Büyükşehirleri altın tepsi içinde sunmuşlardır ! MHP Yönetimin AKP'ye destek sözü tabanda yani MHP'li vatandaşlarımızda ne kadara kabul gördüğünü hep birlikte göreceğiz ! Bence 31 Mart akşamı herkes sürprizlere hazır olsun diyorum !

Yanıtla . 0Beğen 10 Ocak 20:39
01

Hasan - Akp İsmail Yıldırım ı aday yaparsa millet sevinecek çünkü CHP adayı Ahmet Çalık seçimi kazanacak akp oy vermiş biri olarak ilk defa halkın çok sevdiği biri Ahmet Çalık a oy vereceğim bu seçim insana değer veren Ahmet Çalık kazanır

Yanıtla . 1Beğen 05 Ocak 21:13

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?