Reklamı Kapat

Devlet hastanesinin eksikleri  

Kocaeli Devlet Hastanesi hizmete gireli birkaç ay oldu. Dışarıdan bakıldığında çok güzel bir hastane olarak gözüküyor. İçerisi de öyle. Koridorlar çok geniş. Poliklinik odaları doktorların nefes alabileceği kadar ferah.

 Neydi o küçücük, insanın nefes almakta bile zorlandığı o odalar.

Her şey güzel de iş acil servis bölümüne gelince işler o kadar iyi değil. Acilin önünde hastaların veya yakınlarının arabalarını park edebileceği bir alan yok. Ayrıca her yağmur yağdığında acil servisi su basmaktadır.

Bu hastanenin projesini yapanlar bu kadar mı basiretli değillerdi.

Umarım yıkılan eski binaların yerine ek hastane binaları yapıldığında acil bölümün buradan kaldırılarak, büyük bir oto parkının olduğu yere taşınır.

Yeni ek binaların yapımı beklenilmeden acil servisin oto park sorununun bir an çözülmesi gerekir. Ayrıca şimdi bu sorun devam ettiğine göre acil servis önündeki görevlilerin vatandaşların park sorunlarının çözümünde onlara yardımcı olması gerekir.

Bir eleştirim de veya gördüğüm bir eksiklik de güney tarafından birinci kata çıkıp acil servis bölümüne geçerken vatandaşın yolu bulamamasıdır. Bunun için gereken ok işaretleri yapılırsa vatandaşa kolaylık olur düşüncesindeyim.

Hastane yönetiminin iyi yaptığı işlerden biri heyetten rapor alacak kişiler için ayrı poliklinik servislerini açmalarıdır. Rapor alacak veya bir belgesini onaylatacak kişiler bazen hastaların önüne geçip doktor odasına girdiklerinde büyük tartışmaların olduğuna çok tanıklık etmişimdir.

Hastanenin çalışmayan asansörleri var. Örneğin giriş kapısından girip katlara çıkan asansörlerin biri hasta servisleri için ayrılmış. Bu asansör şifreli…  Vatandaş kullanamıyor... Biri ya bozuk, ya da bilerek kullanılmıyor. Daima eksi 1’de duruyor. Dolayısıyla bir asansör hastalara yetmiyor. Asansör kapısı önlerinde hastalar dakikalarca beklemek zorunda kalıyorlar. Umarım yetkililer bu sorunu çözerler.

Evet. Hastane yeni hizmete girdi. Birçok eksiklerin olması gayet normal. Bizler bu eksiklikleri söyleyeceğiz, yazacağız ki hastane yönetimi gereken tedbirleri alsın.

İzmit Devlet hastanesinin eski binaların yıkılıp, yerlerine yeni ek binaların yapılması ile güzel bir hastane olacağını tahmin ediyorum.

İzmit Devlet Hastanesi, İzmit halkına hayırlı olsun.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kamil Çöpür - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

İzmitli 41 - Başhekim "bana operasyon yapılıyor" demişti. Hastane dünden beri aynı anda 6 tane Kocaeli yerel gazetesinde kötünlemeye başladı. Ne oluyor yahu?

Yanıtla . 1Beğen 12 Ocak 19:26
02

Cenk - Devlet Hastanesinin Yönetimi eski hastane varken de aynıydı, şimdi yeni hastane varken de aynı azizim aynı!.. Amaç vatandaşlarımıza ve halkımıza özeverili hizmet olmayınca isterseniz trilyonlar dökerek yeni hizmet binası yapın , değişen bir şey olmaz-olmuyor ! İşin özü bu !..

Yanıtla . 1Beğen 10 Ocak 20:49
01

Ersoy Kandemir - Ben hayatımda bu son üç sağlık il müdürü gibilerini görmedim,üçü de Allah’ın belasını vermesi gerektiğine inandığım tiplerden olup her türlü usulsüzlüğü bu ilde yapmış ve yapmaktadırlar,üçü de cemaat kökenli bu kişilerin NE DEVLETİ NE MİLLETİ NE HALKIN SAĞLIĞINI DÜŞÜNMEDİĞİNE valilerin ve bakanların bazılarının bu üç düzenbaza göz yumduğuna inanır KOCAELİ VALİSİNE VE L SAĞLIK MÜDÜRÜNE VE USULSÜZLÜĞE GÖZ YUMDUĞUNA İNANDIĞIM HERKESE KARŞI HUKUKSAL MÜCADELEME DEVAM EDİP HESAP SORACAĞIMI VE HALKIMIZA KİMSENİN HUKUKSUZLUK YAPAMAYACAĞINI bakanına kadar birkez daha gururla bildiririm!Lütfen bu sözlerime de dava açsınlar gerekli gereksizler!

Yanıtla . 0Beğen 06 Ocak 18:19

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?