Reklamı Kapat

Kocaeli’nin enleri ödüllerine kavuştu

Kocaeli Gazetesi’nin 1991 yılından beri gerçekleştirdiği ödül töreni ‘Doruktakiler’ organizasyonunun bir diğerini önceki akşam Başiskele’de bulunan Wellborn Otel’de gerçekleştirdik.

Kurum, kuruluş ve kişilerin başarılarının takdiri anlamına gelen ‘Doruktakiler’ organizasyonu, bu kentin bir markası haline geldi.

“Kocaeli’nin Oskarları” yakıştırmasının da yapıldığı ‘Doruktakiler’ ödülleriyle ilgili sizlere biraz bilgi vermek istiyorum.

Her yıl Kasım ayında başlattığımız projede,  öncelikle kategoriler belirlenir. Belirlenen kategorililerle ilgili öneriler talep edilir.

Bu talepler, ticaret odaları, dernekler, meslek odaları, belediyeler, kaymakamlıklar, siyasi partiler, bir önceki dönem ödüle layık görülen kurum kuruluş ve kişilerden alınır. Ayrıca kentin ileri gelen iş, siyaset ve bürokrasi insanlarından da öneriler talep edilir. İnternet üzerinden de gazetemiz okuru Kocaelililerden talepler toplanır. Toplanan talepler ve gerekçeleri harmanlanır. Yetkinliğe sahip gerekçeleri olan adaylar, Aralık ayının son haftasında Büyük Jüri’ye sunulur.

Kimi zaman 120, kimi zaman 150 kişilik bir listeyle oluşan jüri Kocaeli Sanayi Odası meclis salonunda bir araya gelir.

Her branş için hazırlanan gerekçeler okunur ve jüri ikna olduğu adaya oy kullanır. Oy kullanımının ardından sayım yine aynı salonda herkesin gözü önünde yapılır.

Ve 1 Ocak tarihli gazetemizde de yayımlanır.

Anlayacağınız Kocaeli Gazetesi olarak’ Doruktakiler’ programının organizasyonunda biz varız, ancak öneri ve seçici kurulunda siz değerli okurlarımız ve bu kentin ileri gelenleri vardır.

O yüzdendir ki her dönem bu ödülleri en çok hak edenler alır.

doruktakiler-1552566914.jpg?

Birçok aday böyle bir yarışmaya aday gösterildiğini ve hatta yarışmayı kazandığını, biz haber verdiğimizde öğrenir.

İşte bütün bu anlattıklarımdan dolayı diyorum ki, ’DORUKTAKİLER’ bu kentin değeri ve gerçekleridir.

‘Doruktakiler 2018’de ödül alan herkesi canı gönülden bir kez daha tebrik ediyorum…

Halil Kayın ve projeleri…

halil-kayin-1552566934.jpg?

Saadet Partisi’nde çekirdekten yetişen bir isim Halil Kayın, gençlik kollarında başladığı siyasette yönetim kadrolarında, ilçe başkanlığında görev yaptı. Milletvekili adayı oldu. Şimdi ise Derince Belediye seçimlerinde “Ben de varım” diyor.

Gazetemizi ziyaret eden Kayın, seçim çalışmaları ve projeleriyle ilgili bilgiler verdi. Halkın Saadet Partisi’ne bir teveccühü olduğunu söyleyen Kayın, “Seçime ortak bir parti olduğumuzu, bu süreçte gösterdik. Saadet Partisi rüştünü göstermiştir” diyor.

Kayın’ın heyecan yaratan projeleri de bulunuyor.  ‘Önce İnsan’ diyerek sıraladığı projeleri arasında çocuk sokakları ve parkları, bebek bakım odaları, her mahalleye kreş, belediye okul aile birlikleri, kütüphaneler, aile terapi merkezleri, vakıf çalışmaları ve insanla alakalı sosyal donatılar bulunuyor.

Alt ve üst yapı projeleri arasında ise en etkili projesi kamu kurumlarının bir araya gelmesini sağlayacak, içerisinde sivil toplum örgütlerinin de bir arada bulunacağı bir kamu ve STK kampusu projesi bulunuyor.

Eğitim alanında birçok projeyle seçmen karşısına çıkan Kayın, kariyer, tarım ve esnaf akademileri kurarak bilinçli bir toplum oluşturmayı düşünüyor.

Sayısız projeleri bulunan genç siyasetçinin en güvendiği olgu ise oluşturulan meclis üyelikleri...

“Derince de büyük ses getirdi” dediği meclis üyesi listelerinin özenle ve Derince’nin benimseyeceği bir yapıyla oluşturulduğunu söyledi.

Saadet Partisi’nin de en az diğer partiler kadar seçime ortak olduğunu söyleyen Saadet Partisi adayı Halil Kayın ev ve mahalle toplantılarına da çok önem verdiğini söylüyor.

İzlediğim kadarıyla Halil Kayın son derece heyecanlı ve moralli…

Test Türk A.Ş. haftaya açılıyor

testurk-1552566939.jpg?

MÜSİAD üyesi 20 iş insanı ortaklığında kurduğumuz Test Türk A.Ş. isimli Türkiye’nin ilk yerli ve milli araç test laboratuvarı açılışı 22 Mart cuma günü saat 14.30 da MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan’ın katılımıyla yapılacak.  Açılış, Karadenizliler Mahallesi Başyiğit Caddesi numara 184 Başiskele adresinde bulunan Test Türk binasında gerçekleştirilecek.

Ahmet Akgün, Gebze’ye geliyor

ahmet-akgun-1552566910.jpeg?

Milli Çözüm Dergisi Başyazarı ve Siyaset Bilimcisi Ahmet Akgün, Gebze’de “Türkiye’nin sorunları ve Ortak Çıkış Yolları” adlı bir sunum yapacak. Gebze Kültür Merkezi Büyük Salon’da yarın saat 19.40’da başlayacak olan Akgün’ün sunumuna tüm Gebze ve Kocaelililer davetli.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?