Reklamı Kapat

Kocaeli Okul Sporları İl Birinciliği

Kocaeli Okul Sporları İl Birinciliği 12-14 Mart 2019 tarihlerinde Yahyakaptan Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonunda oynandı. Minikler Genel-Kız, Küçükler Genel-Kız, Yıldızlar Genel-Kız, Gençler Genel-Kız olmak üzere 8 ayrı kategoride düzenlenen birincilikte 237 takım 1167 sporcu mücadele etti.

blobid0.jpg?

Düşünme süresi olarak 45 dakika 30 saniye eklemeli temponun kullanıldığı organizasyonda başhakemliği ulusal hakemlerimizden Mihriban Mete yaptı. Tüm kategorilerdeki takımlar dört sporcuyla maça çıktılar ve takım galibiyeti 2, beraberliği 1 puan ile değerlendirildi.

2018 - 2019 yılı vizesi yapılmış, 2012 ve   öncesinde doğan sporcular ve Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların katıldığı birincilikte kategorilerinde şampiyon olan takımlar ise şöyle sıralandılar;

Minikler Genel : Kocaeli Öğretmenler İlkokulu

Minikler Kız : Donanma İlkokulu

Küçükler Genel : Özel Atafen Ortaokulu

Küçükler Kız : Özel Kocaeli Bilnet Ortaokulu

Yıldızlar Genel : Özel Atafen Ortaokulu - 4. Takım

Yıldızlar Kız : Özel Körfezim Ortaokulu

Gençler Genel : Körfez Fen Lisesi

Gençler Kız : Şehit Özcan Kan Fen Lisesi - 2. Takım

Satranç dolu günler dileğiyle.

Kısa… Kısa…

>>> Avrupa Kadınlar Bireysel Satranç Şampiyonası 10-23 Nisan 2019 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek.

>>> Dünya Okullar Satranç Şampiyonası 17-27 Nisan 2019 tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek.

Önemli linkler :

>> Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) : tsf.org.tr

>> Kocaeli Satranç İl Temsilciliği : kocaeli.tsf.org.tr

>> Lisans bilgisi (Sporcu, antrenör, hakem) : lisans.tsf.org.tr

>> UKD puanı : ukd.tsf.org.tr

>> Uluslararası unvan (Sporcu, antrenör, hakem) : ratings.fide.com

>> ELO puanı : ratings.fide.com

OYUN KÜTÜPHANESİ :

** 20. Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası

(18 - 29 Mart 2019 / MKD)

IM Zarubitski, Viachaslau (ELO 2404/BLR - 2002 Doğumlu)

GM Yilmaz, Mustafa (ELO 2636/TUR - 1992 Doğumlu)

1.e4 c5 2.Af3 d6 3.d4 cxd4 4.Axd4 Af6 5.Ac3 a6 6.Fe2 e5 7.Ab3 Fe7 8.Fe3 Fe6 9.Ad5 Abd7 10.Vd3 Fxd5 11.exd5 Kc8 12.c4 0–0 13.0–0 Ae8 14.Fg4 e4 15.Vxe4 Aef6 16.Vd4 Axg4 17.Vxg4 Ae5 18.Ve2 Axc4 19.Kac1 Axe3 20.Kxc8 Vxc8 21.Vxe3 Ff6 22.Vb6 Fxb2 23.Aa5 Fe5 24.Vxb7 Vxb7 25.Axb7 Kc8 26.f4 Fd4+ 27.Sh1 Kc2 28.Axd6 Kxa2 29.Kb1 g6 30.g3 Ka1 31.Kxa1 Fxa1 32.Ab7 Sf8 33.d6 Se8 34.Ac5 a5 35.d7+ Se7 36.Ab7 Sxd7 37.Axa5 Sd6 38.Sg2 Sd5 39.Sf3 h5 40.Ab3 Fc3 41.Ac1 Sc4 42.Ae2 Fd2 43.f5 Sd5 44.Af4+ Se5 45.fxg6 fxg6 46.Axg6+ Sf6 47.Af4 Sg5 48.h4+ Sh6 49.Ag2 Fa5 50.Se4 Fc7 51.Af4 Fa5 52.Sf5 Fe1 53.Ae2 Ff2 54.Sf6 Fe1 55.Se5 Sg6 56.Sf4 Fd2+ 57.Sf3 Fa5 58.Af4+ Sh6 59.Se2 Fb6 60.Ad5 Fa5 61.Sf3 Sg6 62.Ae7+ Sf6 63.Ad5+ Sg6 64.Ae3 Fe1 65.Ag2 Fa5 66.Se4 Fb4 67.Se5 Fa5 68.Se6 Fb6 69.Af4+ Sh6 70.Ad3 Fc7 71.Ae5 Sg7 72.Sf5 Fd6 73.g4 ½–½

** 20. Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası

(18 - 29 Mart 2019 / MKD)

GM Solak, Dragan (ELO 2601/TUR - 1980 Doğumlu)

FM Gavrilescu, David (ELO 2467/ROU - 2003 Doğumlu)

1.d4 Af6 2.Ff4 d5 3.e3 c5 4.c3 Ac6 5.Ad2 cxd4 6.exd4 Ff5 7.Vb3 Vc8 8.Agf3 e6 9.Ah4 Fe4 10.Axe4 dxe4 11.g3 Fe7 12.Ag2 Ad5 13.Fb5 a6 14.Fxc6+ Vxc6 15.0–0 0–0 16.Kae1 b5 17.Vc2 f5 18.Ve2 Ff6 19.f3 exf3 20.Kxf3 Kfe8 21.Fe5 Fxe5 22.Vxe5 Af6 23.Kff1 Kad8 24.a3 a5 25.Af4 Ag4 26.Vc5 Vxc5 27.dxc5 e5 28.Ag2 g6 29.b4 Kd3 30.h3 Af6 31.g4 f4 32.g5 Ad5 33.Axf4 Axf4 34.Kxf4 Kxc3 35.Kfe4 Kxa3 36.Kxe5 Kxe5 37.Kxe5 axb4 38.c6 Kc3 39.Kxb5 Kxc6 40.Kxb4 ½–½

** 20. Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası

(18 - 29 Mart 2019 / MKD)

GM Erdogdu, Mert (ELO 2413/RUS - 1979 Doğumlu)

GM Gelfand, Boris (ELO 2655/ISR - 1968 Doğumlu)

1.c4 e5 2.Ac3 Af6 3.Af3 Ac6 4.g3 d5 5.cxd5 Axd5 6.Fg2 Fc5 7.0–0 0–0 8.d3 Axc3 9.bxc3 Kb8 10.Kb1 Fe6 11.Ag5 Fg4 12.Kb5 Fe7 13.Kd5 Vc8 14.d4 f6 15.f3 Fd7 16.dxe5 Axe5 17.f4 fxg5 18.Kxe5 Ff6 19.Kd5 Fe6 20.Fa3 Kd8 21.Kxd8+ Vxd8 22.Vc2 Vd7 23.e4 gxf4 24.gxf4 Fe7 25.Kd1 Ve8 26.Fxe7 Vxe7 27.Vd2 Fg4 28.Vd5+ Sh8 29.Kd2 Vh4 30.h3 Fe6 31.Vd4 Vxf4 32.Vxa7 Kf8 33.Vd4 Vg5 34.Sh2 h5 35.e5 h4 36.Kd3 c6 37.a3 Sh7 38.Ve4+ Sg8 39.Vd4 Sh7 40.Ve4+ Sg8 41.Vd4 Sh8 42.a4 Sh7 43.Ve4+ Sh8 44.Vd4 Sg8 45.Sh1 Sh7 46.Ve4+ Sh8 47.Vd4 Ka8 48.Sh2 Sg8 49.Sh1 Sh7 50.Fe4+ g6 51.Fg2 Ka5 52.Ke3 b5 53.Ke1 Kxa4 54.Vd6 Ka2 55.Kg1 Kxg2 56.Kxg2 Fd5 0–1

** 20. Avrupa Bireysel Satranç Şampiyonası

(18 - 29 Mart 2019 / MKD)

GM Svane, Rasmus (ELO 2610/GER - 1997 Doğumlu)

GM Firat, Burak (ELO 2468/TUR - 1993 Doğumlu)

1.Af3 d5 2.d4 Af6 3.c4 e6 4.g3 dxc4 5.Fg2 c5 6.0–0 Ac6 7.Va4 Fd7 8.Vxc4 b5 9.Vc3 b4 10.Vd3 Kc8 11.dxc5 Fxc5 12.Fe3 Fxe3 13.Vxe3 Ag4 14.Vc5 Va5 15.Kc1 Vxc5 16.Kxc5 Se7 17.Abd2 Khd8 18.Kac1 Ab8 19.Ad4 Kxc5 20.Kxc5 Kc8 21.Kxc8 Fxc8 22.A2b3 Ae5 23.Aa5 Sd6 24.f4 Ag4 25.Ac2 Sc5 26.e4 Sb5 27.Ab3 a5 28.e5 a4 29.Ff1+ Sb6 30.Ad2 Ac6 31.Fg2 Fd7 32.h3 Ah6 33.g4 f6 34.exf6 gxf6 35.Sf2 Af7 36.Ae4 f5 37.Af6 Fc8 38.Axh7 e5 39.g5 b3 40.axb3 axb3 41.Ae3 exf4 42.Ad5+ Sc5 43.Axf4 Ace5 44.g6 Ah6 45.Af6 Fa6 46.Sg3 Sd4 47.Sh4 Se3 48.Sh5 Sxf4 49.Sxh6 Axg6 50.Sxg6 Fc8 51.Fd5 Se5 52.h4 1–0

SATRANCIN BÜYÜSÜ :

Beyaz oynar, iki hamlede mat eder. Nasıl ?

blobid1.jpg?

Cevap : 1.Vxf6+ exf6 2.Ad4#

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Aykut İlker Mete - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?