Reklamı Kapat

Atanacak başkan kalıcı olamaz!

AK Parti’de “Yeni il başkanı kim olacak?” sorusu, hala yanıtını bekliyor. Genel merkezin gaz alma operasyonu, yani temayülü de bitti. Süreçte yığınla isim ortaya atıldı. Sibel Gönül’ünden tutun da, Şemsettin Ceyhan’a kadar…

Necdet Eksen bile gündeme geldi her nasıl olduysa...

Son olarak Gölcük Belediye Başkanlığı’nı Ali Yıldırım Sezer’e emanet eden Mehmet Ellibeş’in adı süreçte öne çıktı gibi görülüyor. Birçok isim hala gündemde. Partide sesi gür çıkan kim varsa, kendisine yakın bir ismin il başkanlığına atanabilmesi için ellerinden geleni yapıyorlar.

Kulis çalışmalarının adeta önü alınamıyor.

Fakat, hem ortaya atılan isimlere baktığımızda hem de genel merkezin halinden anladığımız kadarıyla atanacak olan il başkanının kalıcı olamayacağı fikrine kapılıyoruz. Bana göre AK Parti Genel Merkezi, Kocaeli için bugünlerde ortaya koyacağı il başkanını erkene alınması çokça konuşulan kongre dönemine kadar partiyi taşıması istenecek.

Süreç işletilmeye başladığında ise yeni bir isim üzerinde çalışma yürütülecek. Kısacası bana göre AK Parti’de Kocaeli’de getirilecek isimle gün kurtarılmış olacak. Kısacası kalıcı olamayacak.

Bu durum Sibel Gönül de olsa, Mehmet Ellibeş de olsa, farklı bir isim da tercih edilse böyle olacak.

En azından bana göre durum bu…

Abdullah Gül resmen fitili yaktı!

Uzun zamandan bu yana konuşulur duruyordu zaten. Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan üçlemesinin bir araya gelip parti kuracaklarını artık sağır sultan bile duydu.

Meselenin son halkasında ise önce Bülent Arınç’ın Kocaeli’den yaptığı “Parti kuracakları söyleniyor. Görünüşe göre kuracaklar da” sözünü hatırlıyoruz.

Bu sözün ardından 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün sosyal medya hesabından, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili yaptığı şu ilginç açıklama: “Anayasa Mahkemesi’nin 2007 yılındaki haksız “367 Kararı” karşısında ne hissettiysem, başka bir yüksek mahkeme olan Yüksek Seçim Kurulu’nun dün aldığı kararı duyunca aynı duyguları yaşadım. Yazık, bir arpa boyu yol alamamışız.”

Bu, şu demektir; hala akıllarda soru işareti olan varsa, “Gül, Reis’e yanlış yapmaz” düşüncesinin etkisinde kalanlar varsa artık fikirlerinde değişim yaşanmıştır sanırım.

Gül’ün açıklaması açık bir şekilde alternatif parti kurulacağını ortaya koymaktır, aynı zamanda süreçle ilgili fitili ateşlemektir. Kısacası olay bitmiştir. Önümüzdeki kısa süre içinde bu parti kesinlikle kurulmuş olacak, kuvvetle muhtemeldir ki, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde grup kurarak, seçimlere girme hakkını elde edecektir.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mehmet Özmen - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

Izmitli - sayın yazar fatih istanbul surlarına dayanmış koskoca bizans yıkılıyor içeridekilerde melekler dişimi yoksa erkekmi onu tartışıyormuş ak parti de aynı öyle yahu il başkanı kim olursa olsun bu oylar reisin oyu değilmi şu saydığınız adamların ev halkından başka kaç oyu varki

Yanıtla . 4Beğen 09 Mayıs 10:01

Anket Hürriyet Caddesi trafiğe kapatılmalı mı?