Onlar akıllı, millet aptal (!)

Ne İstanbul’muş be!

Adamlar haklı…

Kimler bu İstanbul’u almak için savaşmadı, uğrunda ölmedi ki?

Taşı-toprağı  “altın” diye boşa SÖYLEMEMİŞLER. Öyle olmasa uğruna bunca savaş olur mu?

Haliçte batık Bizans hazinesini duyuyorduk, İstanbul Belediyesi’nin dernek ve vakıflara bağışlarını yeni öğrendik. Şu İmamoğlu Ekrem var ya; milletin gözünü “FALTAŞI” gibi açtı!

Adam daha 2 günlük başkanlığında belediyenin nerelere para akıttığını açıkladı. Eğer görevde kalsa MAZBATASINI elinden alınmasaydı daha neler öğrenecektik?

Şimdi daha iyi anlaşılıyor ki; AKP, ahırındaki ineği elden çıkarmak istemiyor. Bunun için elinden geleni yapmayı ardına koymuyor. Şeytanın bile aklına gelmeyen seçim “suçları” çıkarıyor.

Anayasa-babayasa “tanımam” diyor!

Benim istediğim olacak diyor…

Seçimi ben kazanana kadar “yapacaksın “ diyor.

Allem edip kallem edip YSK’yı tuşa getiriyor. Bunca yıllık hukukçuları bile seçimde “şaibe” var diye ikna ediyor.

Onlara göre “var”, millete göre YOK!

Seçmenin aynı zarf içinde kullandığı 4 pusuladan, 3’ünün kabul, 1’nin (İmamoğlu’nun) geçersiz sayılmasına karar aldırabiliyor.

Haaaa…

Bunu AKP mi yaptırdı yoksa YSK’daki 7 hakim kendileri mi yaptı?

Yani “ Şeytan aldı götürdü, bilemeden getirdi” gibi.

Burası biraz düşündürücü!

Asıl olan ne biliyor musunuz?

Bu YSK’yı kim seçti, kim göreve getirdi?

Seçimde seçmen her hangi bir kanunsuzluk yapmamış, oyunu normal kullanmış. Her şey yasal…

Seçimin sadece İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı içine kullanılan OYLARI (!) geçersiz…

Yahu buna “Kargalar bile güler” desek KARGALARA bile hakaret etmiş oluruz…

Hukuk adamları her şeyi söyledi. Dolar-euro aldı başını gidiyor, pazarda “pazarcı” esnafı bile tezgah açamaz oldu.

Hani “Artık 4.5 yıl “SEÇİM” yok” demiştiniz?

Bu İstanbul sizin aklınızı başınızdan mı aldı?

İstanbul, İstanbul derken her gün yine şehitler gelmeye başladı.

Kuruluşlar, sanatçılar, sporcular düşüncelerini açıkladı.

FATİH SULTAN MEHMET bile İstanbul’u almak için bu kadar uğraşmadı.

Anlaşılan İstanbul’un daha bilinmeyen ve ortaya çıkması istenmeyen çok sırları var. Var ki, AKP İstanbul’u mutlaka almak istiyor, bırakmak istemiyor. İstanbul’da yeni bir seçimi her ne pahasına olursa olsun kazanmak istiyor. Ankara, Antalya, İzmir gibi şehirleri de kaybetti, onlarda neden yeni seçim istemiyor?

İlla varsa da İstanbul yoksa da İstanbul, niye?

İstanbul’da, geride kalan 25 yılın hesabın çıkarılmasını istemiyor…

İstanbul’da yeniden seçim için; “Seçimi biz kazanırız” derken, kendilerini akıllı, milleti “APTAL” sanıyor…

Bu milletin her daim mağdurun YANINDA OLDUĞUNU unutuyor…

Bir zamanlar RTE’nin mağdur edildiği için seçildiğini, unutmuşlar gibi!

Her şeye rağmen; kendilerini AKILLI, milleti APTAL görenlere rağmen, önümüzdeki İstanbul seçimi ile aptallar oyunu kullanacak, “HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK!”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Abdullah KARAGÖZ - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

İzmitli - Büyükşehir belediyesine AKP dönemi işe alınan kişilerin yevmiyeleri ,maaşları genelde kendilerinden önce işe giren kıdemli personelden daha yüksek!

Tahir bey Genel müdürlerinden İsimlerinde yazılı olduğu işe giriş yıllarınında yazılı olduğu yevmiye listelerini istesin lütfen.

Sayın başkan AKP torpillileri (damatlar,gelinler,yeğenler,çocukları vs...) Belediyeyi siz farkında olmadan aldıkları torpilli yüksek maaşlarlada sömürüyor hortumluyorlar.

Ben İZAYDAŞ'ta çalışıyordum benden sonra işe giren yandaşların yevmiyeleri benden yüksekti Şef'e,Müdüre,Genel müdüre yağcılık yapmadık haksızlıklara karşı dik durduğumuz,dile getirdiğimiz için deponiye sürüldük emekliliğimize az bir zaman kalmıştı. Fakat mevcut Genel müdür ve avanesinde ahlak yok hiçbiri kalıbının adamı değil.

Hakkımızıda helal etmiyoruz.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 16 Mayıs 23:15
02

Sedat Meriç - saçmalamışsın adam bileğinin hakkı ile aldıysa senin gibiler neden panik yapıypor. Hırsızlık ne kadar büyükse sizin gibilerin paniği de o kadar büyük. Saddamı devirmeye kalkan Amerika saddam giderse her şey çok güzel olacak demişti. Siz bu bildik emperyalist sloganı zikrediyorsunuz. Seçim iptal ediliyor önce Amerikadan haçlı AB den ses geliyor. Bu kafa ile gidilirse emperyalizm için gerçekten herşey çok güzel olacak kimsenin şüphesi olmasın. Gözünü açmayan toplumlar emperyalistler tarfından koyun gibi güdülmeye mahkumdur. Sen misin dünya 5 ten büyük deyip halkları emperyalizme kışkırtan, borazanları hemen devreye girer.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 14 Mayıs 20:46
01

Cenk - Vay be ! Demek ki, 20 bin oy farkı sadece onda birinin kontrol edilemsiyle birden-bire 14 bine düşmesi ve 15 Bin oyun kaybeden adaya yazılması sizin için hiç bir kıymet-i harbiyesi yok ! Öyle ya, neden kazanan adaya değil d 15 Bin oy kaybedene eklendi ? Bu sorunun cevabını temmeül edebildiğiniz kadara hukuktan da ancak o kadar anlıyorsunuz demektir ! Millet aptal değil ama , siz çok kül yutmaz uyanık görünüyorsunuz !

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 11 Mayıs 23:49


Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz