Reklamı Kapat

Unutmayalım!

Harran Üniversitesi rektörü olan profesör bir televizyon konuşmasında Cumhurbaşkanımıza itaat etmek farz’ı ayn’dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir ki haramdır” dedi.

Farz’ı ayn her Müslüman’ın bizzat kendisinin yapması gereken dinimizin emirleridir. Namaz kılmak, oruç tutmak gibi

Bu sözde bilim adamının sözleri Anayasamızın başlangıç kısmına ve ilk üç maddesine göre suç teşkil etmektedir. Bu sözler İslam Dinine yapılmış en büyük hakaretlerdir. Allah’a şirk koşmaktır.

Bu sözler üzerine bu kişi hakkında soruşturma işlemi başlatılması gerekirken, sadece verilen bir talimatla istifa ettirildi.

Şundan da eminim ki bu kendini bilmez profesör bir süre sonra daha iyi bir göreve getirilebilir. Çünkü bugüne kadar hep böyle oldu. Zaten bugüne kadar bu ülkenin başına ne geldiyse böyle yalakalar yüzünden gelmiştir.

Nerede Cumhuriyetin savcıları?

Türk Ceza Hukukunda “Suç işleyen bir kamu görevlisi görevden istifa etse veya işten el çektirilse bile suç ortadan kalkar.” Diye bir madde mi var ki, savcılarımız böyle bir kişi hakkında soruşturma açmaktan kaçınıyorlar.

Cumhuriyeti korumakla görevli olan savcılar böyle abuk sabuk sözle söyleyen kişiler hakkında bırakın soruşturma açmayı “İstemeden yapılan yanlışlar” olarak değerlendirmeleri cumhuriyet adına çok düşündürücüdür.

Türkiye Cumhuriyetinde hiçbir makamın, önünde Cumhuriyet kelimesi yer almaz. Sadece Savcıların önünde Cumhuriyet savcısı kelimesi yer almaktadır. Bu da Cumhuriyetin korunmasını Cumhuriyet savcılarına verildiğinin bir kanıtıdır.

Nerede o cesur savcılar? Eğer bir ülkede savcılar ve yargıçlar kör, sağır, dilsiz oyunu oynuyorlarsa o ülkede her şey bitmiş demektir.

Savcılarımız ve yargıçlarımız bu ve buna benzer sözleri söyleyenleri masum görürlerse, başkalarının daha neler söyleyeceklerini düşünmek bile istemiyorum.

Bir bakıyorsunuz Düzce Milletvekili ortaya çıkıyor Sayın Cumhurbaşkanımız için “Sayın Cumhurbaşkanımız Allah’ın tüm vasıflarını taşıyor” diyebiliyor.

Şundan eminim ki Sayın Cumhurbaşkanımız da kendisi hakkında böyle abuk sabuk sözler söyleyenleri eleştirmektedir.

Ancak Cumhuriyet’e inanmış bir avuç vatandaş da kalsa Cumhuriyet’i koruyacaktır. Bu toplum Cumhuriyet’i kolay kurmadı. Onu yaşatmak bizim boynumuzun borcudur.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kamil Çöpür - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket İzmit Belediyesi 190 aracı kiralamalı mı, satın mı almalı?