Köseköy’deki vagonlar beş yıldır çürümeye terk edilmiş!

Köseköy’den gazetemize mail gönderen okurumuz, bölgedeki vagonların çürümeye terk edildiğini belirtti… 

İsminin yazılmasını istemeyen okurumuzdan gelen maili birlikte okuyalım;

“Köseköy Lojistik Merkezinde atıl durumda bulunan onlarca vagon, 5 yılı aşkın bir süredir burada çürümeye terk edilmiştir.

Daha önce Gebze-Haydarpaşa arasında hizmet veren banliyö treni vagonları ve çekici üniteleri ile ilgili nasıl bir plan yapıldığı kamuoyuna açıklanmalıdır.

Bu vagonlar 5 yıl önce hizmet vermekte idi.

Bu vagonlar vagon fabrikasında bakımdan geçirilerek tekrar kullanılacak mı?

Yoksa burada birkaç yıl daha hava şartlarına maruz kalması, bu vagonların iyice çürümesine sebep olacaktır.


Bir kısmı korunup müzede sergilenebilir.

Tahrik sistemi olan çekiciler eğitim amaçlı kullanılabilir.”

Okurumuzun düşünceleri böyle…

Gönderdiği fotoğraflarda vagonların çürümeye terk edildiği görülüyor…

Bunlar milli servet…

Niye çürümeye terk edildi ki?

Konuyla ilgili yetkililer bilgi verse iyi olur…

***

Yahya Kaptanlı vatandaş kargo mağduru olmuş

İzmit Yahya Kaptan Mahallesi’nde oturan ve adını vermek istemeyen vatandaş, Yurtiçi Kargo ile yaşadığı sorunu bizlerle paylaştı. Evine kargo getiren görevliye, “Benim çocuğum İnebolu’da yurtta kalıyor. Ona kargo göndersem ne kadar sürede gider” diye soruyor. Kargo görevlisi 24 saatte ulaşacağını söylüyor. Buna istinaden vatandaş 600 TL değerinde gıda maddesini paketliyor ve Yurtiçi Kargo Yahya Kaptan şubesine gidiyor. Buradan sonrasını, konuyu bizzat yaşayan vatandaşımızdan okuyalım;

“Kargo firmasına, bu kargonun Kastamonu İnebolu ilçesine ne kadar sürede gideceğini sordum. Bana 24 saat dediler. Sonra, tekrar hatırlatarak paketin içerisinde gıda maddesi olduğunu ve erken gitmesi gerektiğini belirttim. 65 TL karşılığında kargomu Cuma günü gönderdim. Pazartesi olduğunda kargo halen çocuğumun kaldığı yurda ulaşmamıştı. Kargo takip numarasından baktığımızda kargonun Kastamonu’daki şubede olduğu görünüyordu. Kargo firmasını aradık ve bizim almamız gerektiğini söylediler. İnebolu ile Kastamonu arası 3 saatlik bir mesafe olduğunu hatırlatarak alamayacağımızı belirttik. Daha sonra bu kargoyu Yurtiçi Kargo firması Aras Kargo ile gönderdi. Ancak Salı günü oğlumun yurttan ayrılarak görevli olarak farklı bir şehre gitmesi gerekiyordu. Oğlum yurttan ayrıldıktan sonra kargo adresine ulaşabildi. Yani 600 TL’lik ürün böylelikle çöp oldu. Kargo firmasına yaşadığım durumu anlattığımda ise bana VİP kargoyla göndermem gerektiğini söylediler. Oysaki, ben Yahya Kaptan Şubesi’ne gittiğimde ve durumu anlattığımda bana VİP Kargo’dan bahseden olmadı. Kaldı ki zaten İnebolu’ya VİP kargo seferi bulunmuyormuş.”

**

Vatandaş, kargo mağduriyetini bu şekilde anlattı.Ben mağdur oldum, başkası mağdur olmasın diye de başından geçenleri anlattı. Kargolar, artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Kargo firmaları daha dikkatli olsa, vatandaşı mağdur etmeseler iyi olur.

***

İŞKUR, Serap Baykurt’u aramış

31 Mart’ta CHP’den Körfez Belediye Başkan adayı olan ve bir dönem Yukarı Hereke’de okul müdürlüğü yapan Serap Baykurt’un İŞKUR’a eleştirisini dün köşemde yayınlamıştım. Okuyucularım, www.kocaeligazetesi.com.tr adresinden yazımın tamamını okuyabilirler. Dün Serap Hanım aradı, “Mesut Bey, açıklamamı yayınladığınız için teşekkür ederim. Bu açıklamam daha önce birkaç yerde çıktı, pek etkili olmadı, dönüşler olmadı… Ama sizin köşenizde çıkınca, çok olumlu dönüşler aldım. Ayrıca İŞKUR’un özel kaleminden beni aradılar, konuyla ilgili kendilerince bilgi verdiler. Bilginiz olsun” dedi… Ben de 45 yıllık gazete olduğumuzu, yaptığımız haberlerin ve yazdığımızın yazıların etkili olduğunu, kanunun muhatapları tarafından dikkate alındığını söyledim. Siz de mahallenizdeki, okulunuzdaki, çevrenizdeki sorunları bana mail gönderebilirsizin.

 ***

Çocuk Parkı’ndaki tuvaletler bakımda

İzmit Belediyesi tarafından ücretsiz olarak vatandaşın hizmetine sunulan Cumhuriyet Çocuk Parkı içerisindeki tuvalet, bakım çalışmaları sebebiyle geçici olarak kullanıma kapatıldı. Yürütülen çalışmalar sebebiyle geçici olarak kullanıma kapatılan tuvaletle ilgili sorun giderilir giderilmez yeniden kullanıma açılacağı duyuruldu.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Kocaeli'de en başarılı bulduğunuz milletvekili kim?