Reklamı Kapat

Ellibeş bir dönem daha götürecek

Kongre heyecanı yaşayan partiler arasında AK Parti’de var. Gölcük’ün efsanevi belediye başkanı Mehmet Ellibeş, bilindiği gibi mart seçimlerinde aday olmayarak kendisini emekli etmişti.

Tüm hayali torunlarını büyütmek, onların hatıralarında yer etmekti. Ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. Reis, Ellibeş’e sadece ağabeylik görevi değil il başkanlığı görevini de verdi.

Partisinin kendisine ihtiyacı olduğu bir dönemde Mehmet Ellibeş de kendine yakışanı yaptı ve emeklilik planının bir başka bahara erteledi. 
Bazılarına göre Mehmet Ellibeş’e görev geçiş süreci için verilmişti ancak Ellibeş, önümüzdeki dönemde de çok büyük bir ihtimalle seçilmiş il başkanı olarak görev yapacak.

Geride bıraktığımız süreci iyi bir şekilde yönetmeyi başaran Ellibeş, tutumu ve tavrıyla kimi zaman partiler üstü bir kimliğe bürünebiliyor. Siyasi öngörülere göre de Mehmet Ellibeş önümüzdeki kongrede partisinin tek adayı olacak…

Sefa Sözer, İzmit

ilçeye aday olacak mı?

CHP’de kongre heyecanı başladı. Önce delege seçimlerini tamamlayacak olan CHP’de delegeler belirlendikten sonra ilçe başkan ve yönetimleri seçimi yapılacak. Şimdilik CHP’de net olarak aday olacağını açıklayan kimse yok. Ancak delege seçimlerinin ardından adaylıkla ilgili düşüncesi olanlar, kendilerini lanse etmeye başlayacak.

Oluşacak delege yapısına göre seçime girmeyi düşünenler arasında Sefa Sözer’in de adı geçiyor. İl ve ilçe yönetimlerinde görev alan Sefa Sözer, İzmit İlçe Başkanlığına  sıcak bakıyormuş.

O da diğerleri gibi delegasyonun belirlenmesinin ardından adaylıkla ilgili net kararını verecekmiş.

CHP’de bu dönem özellikle İzmit’te bol aday olacağı düşünülüyor.

Zülfü Livaneli, yazarımız Arda Süar’ın yazısını çok beğenmiş

Gazetemize köşe yazılarıyla destek veren Arda Süar, geçtiğimiz haftaki yazısına konu olarak Zülfü Livaneli’yi seçmişti. Harbiye Açık Hava Sahnesindeki, Livaneli konserini izleyen Süar, izlenimlerini ve düşüncelerini kaleme almıştı. Yazıyı internet üzerinden okuyan ve duygulanan ünlü sanatçı Zülfü Livaneli, Arda Süar’ın yazısını çok beğenmiş. Yazıyı kendi sosyal medya hesabında paylaşarak, bu makalenin çok daha fazla kişiye ulaşmasında yardımcı olmuş.

Artvin dernekleri federasyon kurdu

İlimizde farklı bölgelerde faaliyette bulunan beş Artvin ili derneği tek çatı altında bir araya geldi. Beş dernek tarafından oluşturulan Kocaeli Artvinliler Federasyonu resmen kuruldu. Kurucu başkanlığını Körfez Artvinliler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tekgümüş'ün yaptığı federasyonda yer alan dört dernek daha bulunuyor. Gebze Artvinliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Osman Alkan, Çayırova Artvin Kültür Derneği Başkanı Ayhan Yılmaz, Darıca Artvin İli ve İlçeleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Tohumcu ve Gebze Artvin Yusufeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ali Kemal Çelik. Kocaeli Artvinliler Federasyonu önümüzdeki süreçte olağan ilk genel kurulunu yapacak…

Yürüyüş Yolu ‘Kebapçı’ dolu…

Bir zamanlar kentimizde faaliyet gösteren ve hayli ün kazanan Kebabistan’ın yerini şimdilerde gelişi güzel kebapçılar aldı.  Antakya isimli birçok dönerci türedi. Kentin aklın markaları Köfteci Behçet bunlara direnirken, Aslar Kebap, Köfteci Abdullah da direnişini sürdürüyor. Ancak fast food tarzı açılan bu mekanlar, yürüyüş yoluna saldığı kokularda adeta ortalığı kebapçı dükkanına çevirdi. Bu noktada vatandaşlar, yollara gelişi güzel serilen sandalyelerden de hayli şikayetçi. Yani yürüyüş yolunun kenar kaldırımlarında yürümek neredeyse imkansız hale geldi… Bizden uyarması…

ODTÜ KYÖV okullarında “Gelecek Ve Hayatımdaki Robot”

ulusal resim yarışması

1999 yılında eğitim ve öğretim hayatına başlayan ODTÜ KYÖV Okullarının 20.yıl dolayısıyla Türkiye genelinde ilkokul-ortaokul-lise öğrencilerini kapsayacak şekilde düzenlediğimiz ‘Gelecek ve Hayatımdaki Robot’’ konulu resim yarışmamızın Ödül töreni yarın saat 13.30 ODTÜ KYÖV Okullarında yapılacaktır.

 

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Bahri Yavuz istifa etmeli mi?