Reklamı Kapat

"5 milyar insan çevre için ölmeli" mi?

Tarih; Mayıs 2007.

“Deniz Çobanı” adlı çevreci grubun kurucusu ve başkanı olan Kanadalı Paul Watson;  “dünyanın çevre felaketlerinden kurtulması için, o tarihte 6 milyar olan dünyadaki insan nüfusunun acilen 1 milyarın altına indirilmesini” öneriyordu!

Watson, insanları “doğayı kemiren virüsler” olarak niteliyordu!

Dünyada yaşayan insanların 6 milyardan 1 milyara düşürülmesi için, şehirlerin üstünde sarin gazı salınmasından başlayarak her türlü yol ve yöntemin kullanılmasını öneriyordu!

Yıllar önce okuduğum, bir Amerikan gazetesi haberine göre ise; “Önümüzdeki yıllarda 30 ölümcül hastalık bizi bekliyor!”haberi dikkatimi çekmişti!

VAHŞİ KAPİTALİST DÜZEN, bir yandan insanı öte yandan da DOĞAYI insafsızca sömürüyor.

Bir yandan enerji kaynaklarına ulaşmak ve silah sektörüne kazandırmak için yaratılan lokal savaşlar ve “kendi elleriyle besledikleri TAŞERON TERÖR ÖRGÜTLERİ” ile dünyanın her yanında kitlesel kıyımlar yaşanıyor, öte yandan “İlaç Tekellerinin çıkarları” için salgın ve ölümcül hastalıklar üretiliyor. Örneğin KANSER, hızla yayılıyor.

Yakın zamanda yaşadığımız “Kuş Gribi”, Domuz gribi” ve benzeri salgın hastalıkları ve  bu salgın hastalıkları önlemek için ülkemiz başta olmak üzere bir çok ülkede ödenen ağır bedeli ve yitip giden insanları düşünün!

Ard arda yaşanan salgın hastalıklar ve KANSER başta olmak üzere “ölümcül hastalıklara” dünya insanlığının ödediği bedelleri bir düşünün!

Acı bir gerçek şu ki;

Vahşi kapitalist düzenin bedelini insanlık ve DOĞA olarak çok ağır ödüyoruz! Doğa’nın dengesi bozuldu. Mevsimler düzeni bozuldu. İnsan sağlığını tehdit eden her türlü MİKROP insan başta olmak üzere tün canlı varlıkları ölüme sürüklüyor.

Bir an düşünüyorum da;

İnsanlığa ve doğaya bu vahşi süreci yaşatanlar da tehdit altında değiller mi?

HAYIR!

Onlar, kendilerini yaşatacak seçenekler üzerinde de çalışıyorlar!

Örneğin;

·       yaşam olanağı olan yeni dünyalar arıyorlar.

·       Dünyanın olası yıkılışı halinde “yeniden yaşam olanağı yaratmak için” Kuzey Kutbu yakınlarında, yerin 130 metre altında, dünyadaki tahıl ürünlerine ait milyonlarca tohumu, “Nuh’un Ambarı” dedikleri büyük bir ambarda saklıyorlar!

Dünya batacak, milyarlarca insan salgın hastalıklar ve doğa felaketleriyle helak olacak, bu insanlık dışı sonu yaratanlar, yeni bir dünya kurup refah içinde yaşayacaklar!

2018 yılında ABD’de çekilen “VENOM-Virüs” adlı filmin ilk 16 dakikasında Virüsün taşıyıcısı olarak “Bir Çinli kadın” gösteriliyor!   

İlginç olan şu ki, 2020’nin ilk ayında ÇİN’de “CORONA VİRİSÜ” olayı yaşanıyor!?

Çin’de insanlar ölüyor.

Çin’le ticaret yapan ülkeler, bu ülkedeki vatandaşlarını kurtarmaya çalışırken, Çin’le olan ticari ilişkiler kopuyor!

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, Coronovirüs olayı için; “Bu olay istihdamın Kuzey Amerika’ya geri dönmesini sağlayacak” diyor!

ABD-ÇİN arasındaki “TİCARET SAVAŞI” başladı!

İlk etkili silah da “Corona Virisü” oldu!

Bu virüs, gerçekten Çin halkının “Yarasa ve yılan eti yemeleri” yüzünden mi oldu? Yoksa, özel olarak üretilen bir virüs havadan salındı mı?

Bu virüsün Çin ekonomisine büyük bir sarsıntı getireceği gerçeğini kim inkar edebilir?

Üstelik, virüs dünya ölçeğinde yayılıyormuş! Şimdi, bu salgına karşı “AŞI ÜRETECEK” ve bu aşıyı piyasaya sunacak İLAÇ TEKELİ kim bilir ne büyük bir kazanç sağlayacak!

Bir başka konu;

Şu anda Türkiye’de KANSER ilaçları başta olmak üzere yaklaşık 150 ilaç bulunamıyor! Özellikle kanser ve tansiyon ilaçları ateş pahası ve de KARABORSA!

Kanser hastalıklarında yüzde 66’lık bir artış var! (Kaynak: Sağlık Bakanlığı 2018 Sağlık İstatistikleri Yıllığı.)

Başımıza gelen olayları çok yönlü olarak düşünmeli, “İNSAN ve DOĞA DÜŞMANLARINA” karşı insanca bir direnç ve dayanışma içinde olmalıyız!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Koronavirüs ile mücadelede sokağa çıkma yasağı uygulanmalı mı?