Reklamı Kapat

Özkar ve Albay İmamoğlu çok güzel bir diyalog içinde

İsmail Özkar, ilimizin en renkli kişiliğine sahip insanlardan biridir. İnsanlarla iyi iletişim kuran bir yapısı vardır.

Hem… S.S.4 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanıdır…

Hem… Başiskele Muhtarlar Derneği Başkanıdır…

Hem de… Başiskele Kullar Mehmetağa Mahallesi Muhtarıdır…

**

Özkar, geçtiğimiz günlerde İl Jandarma Komutanlığından emekli Rahmi Tüfekçi ile birlikte,. KYÖD’de yakın dostlarına yemek verdi.

Yemeğe ASAL Bölge Başkanı Albay Nadir İmamoğlu’nu da davet edildi.

Nadir İmamoğlu’nun soyadına bakıp, acaba İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun akrabası diye aklınıza gelebilir.

Benim de aklıma geldi…

Özkar’a sordum…

Yok dedi…

 Ekrem İmamoğlu Trabzonlu, Albayımız Ordulu dedi…

**

Albay İmamoğlu, yemekte Özkar ile yakın bir diyalog kurdu.

Bu diyalog sonrasında Albay İmamoğlu, Özkar’ı makamına davet etti.

 Özkar da davete icabet edip, ziyareti gerçekleştirdi. 

Albay İmamoğlu da önceki gün Özkar’ı Başiskele’de iadeyi ziyarette bulundu.

Ziyarette Kullar Yaylacık Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı Fikret Kaya da hazır bulundu…

**

Ziyarette askerlikle ile ilgili anılar anlatıldı, bu ay askere gideceklerle ilgili sohbet edildi.

Kooperatifle ilgili konuşuldu. İmamoğlu, Özkar’a kaç yıldır muhtar olduğunu sordu,

aldığım plaketleri sordu.

**

Özkar da;

 “ Ben 25 yıldır muhtarlık yapıyorum.

Birçok plaket aldım.

Ama en anlamlısı, Kızılay’dan aldığım plaket.

Ben her zaman kan bağışında bulunurum.

 Eski Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kan bağışından dolayı bana belge de verdi” diye cevap verdi.

Özkar, Albay İbrahimoğlu’nun ziyareti kendilerine çok mutlu ettiğini, çok onore olduklarını söyledi.

**

Ziyaretleri seven ve iyi bir iletişime sahip İsmail Özkar, yakın zamanda Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün ve İzmit Kaymakamı Şevket Cinbir’i ziyaret edeceklerini söyledi… Yani anlayacağınız iki başkanlık ve bir de muhtarlık yapan İsmail Özkar’ı yoğun bir trafik bekliyor…

***

Geçinemiyoruz, ÜŞÜYORUZ!

Geçtiğimiz hafta içinde doğalgaz faturalarını battaniye giyerek tepki gösteren EMEP, HDP, Sol Parti, Halkevleri ve SYKP’dan oluşan platform, bu kez de İzmit Yürüyüş Yolu’nda “Geçinemiyoruz” başlıklı imza kampanyası başlattı. Son gelen doğalgaz faturalarının da yazıldığı imza kağıdında, faturaların 200 ile 800 TL arasında olduğu görüldü. Doğalgaz faturaları, gerçekten de çok yüksek. Önceki gün ajanslardan bir haber servis edildi. Rus enerji şirketi Gazprom, Türkiye’ye doğal gaz sevkiyatının 2019’da bir önceki yıla kıyasla yüzde 35 azaldığını bildirdi. Yani anlayacağınız, doğalgaz fiyatları yüksek olunca, vatandaşlar kombileri az yakmaya başladı. Yani anlayacağınız  hem “geçinemiyoruz”, hem de “üşüyoruz”…

***

Belediyelerde güç zehirlenmesi!

Saadet Partisi İl Başkanı Zafe Mutlu, önceki gün basın toplantısı yaptı… Toplantıda Sayıştay’ın 2018 belediyeler raporunu değerlendirdi… Mutlu, “Sayıştay: Büyükşehir’de 38, Başiskele’de 26, Derince’de 29, Darıca’da 27, Karamürsel’de 13 ve Gebze’de 6 kusur tespit edildi. Hiçbir dönemde sayı bu kadar fazla olmamıştır. Adeta iktidar ve iktidarın yönettiği belediyelerde bir güç zehirlenmesi yaşanıyor” dedi. Mutlu’nun bu güç zehirlenmesi, tabiri “cuk” diye yerine oturuyor… Zira bütün belediyeler, borç batağında… AKP’li belediyeler hizmeti bıraktılar, gönül belediyeciliği adı altında, halkın nabzına göre şerbet dağıtıyorlar… Belediyeler, personele maaş verelim, yeter düşüncesi içinde.

***

Kazaların çoğu sürücü hatalarından kaynaklanıyor

Ajans Press’in, Trafik Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığı verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2020 Ocak ayı trafik istatistikleri belli oldu. Böylelikle Ocak ayında yapılan kaza sayısı ise 31 bin 561 olarak saptanırken, ölümlü kaza sayısı 114 olarak gözlendi. Meydana gelen kazalarda 18 bin 689 kişi de yaralanırken, 115 kişinin de hayatını kaybettiği belirlendi. Trafik kazasına neden olan en büyük unsurun da 11 bin 955 ile sürücüden kaynaklandığı gözlenirken, bin 190 kazanın yaya kaynaklı olduğu, 233 kazağının da araçtan sebeple meydana geldiği kaydedildi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mesut Akbulut - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Corona virüsü için alınan tedbirleri yeterli buluyor musunuz?