Reklamı Kapat

CHP ne istiyor?

CHP tarihinin en heyecanlı il kongrelerinden birini yaşıyor. 1 Mart’ta yeni il başkanını belirleyecek olan CHP’de kazan kaynıyor.

Bir yandan Hikmet Erenkaya, öte yandan Harun Yıldızlı ve Bozkurt Uslu, yaklaşan kongre için var gücüyle çalışıyor.

Gözler adaylarda, kulaklar delegasyonun sesinde...

İlçeler birer ikişer destekledikleri adayı beyan ediyor.

Bu bana göre olması gereken bir durum. İlçe örgütlerinin, grup kararı araka bir aday üzerinde yoğunlaşmaları ve bunu deklare etmelerini doğru bulmuyorum.

Herkes Karamürsel ilçe başkanı Suat Ülkü gibi davranmalıydı. Ne diyor Karamürsel ilçe başkanı, “Biz seçimden bir gün önce bir araya geleceğiz, doğrudan desteklediğimiz adayı değil. Kime kaç oy gideceğini açıklayacağız”

Olması gereken belki de budur.

Adayların her biri güçlü ve partisi içinde önemli görevler üstlenmiş isimler.

CHP’de bu kongrenin teması “Değişim” ama değişimin gelişimle entegre olarak ilerlemesi şart. Partinin olumsuz olan yanlarını “ben değiştirebilirim” diyen başkan adayları bu söylemin altını da doldura bilmeli.

Bence CHP’nin tek ihtiyacı genç bir il başkanı. Böylelikle çağa uygun siyaset yapıla bilecek, gelecekle ilgili hedefler konula bilecektir.

Şöyle ki “Ben bu görevin ardından siyasetten çekileceğim. Bu benim partim içerisindeki son görevim” diyen bir düşünce bence CHP’nin il başkanı olmamalı.

“Benim bu partiye borcum var” diyen bir il başkan adayı, bu borcunu partinin önünü tıkayarak değil, gençlerin önünü açarak ödemeli.

Delege, vefa ya da zoraki değil, kendi hür iradesiyle karar vermeli. Siyasette borç ya da alacak yoktur. Özveri vardır… Bu söylemlerle siyaseten yol alınabileceğini düşünmüyorum.

Herkesi kucaklayabilecek, genç fikirlere ışık tutabilecek, parti içi çekişmeleri sonlandırabilecek bir anlayışın hakim olması gerekiyor.

CHP delegesi 1 Mart günü belki de partileri için hayatlarının en önemli oyunu kullanacak. Ya “Eski tas eski hamam devam” diyecek ya da “Yeter artık” deyip partileri için yepyeni bir sayfa açacaklar.

Klişe siyasetçilerden uzaklaşarak çağımıza uygun düşüncelere şans vermeli. Önümüzdeki dönem tüm partiler için çok önemli bir süreç olacak. Bu süreci yürütebilecek adayla yol yürünmeli.  Bu güne değil geleceğe yatırım yapılmalı. Aksi takdirde CHP’de değişen hiçbir şey olmaz…

Bedia Aygün’e önemli görev

Uzun bir süredir kentimizde site yönetimi işi yapan Bedia Aygün, İstanbul’da kurulan Kentsel Tesis Yönetimi Derneği’nin Kocaeli temsilcisi olarak atandı. BEYS Group Profesyonel Site, Apartman, AVM Yönetim, Gayrimenkul- Medya Hizmetleri firmasının sahibi olan Bedia Hanım, uzun bir süredir Kocaeli’de ki projelerini yönetiyor. Daha sistemli, kaliteli ve denetlene bilir bir yapı oluşması için uğraş veren Bedia Hanımın, geçtiğimiz aylarda, hayalini kurduğu oluşumun mimarı olan Suat Sandıkçı ile yolları kesişti. 10 Mayıs 2019 tarihinde kurulan Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) Genel Başkanı Suat Sandıkçı ile dernek çalışmalarına katılan Bedia Aygün, özverili ve istekli çalışmalarından ötürü görevlendirildi. Kocaeli Temsilcisi olarak göreve başlayan Aygün, “Yeni kurulmuş olmamıza rağmen kısa sürede sektörümüzün tüm paydaşlarına sesimizi duyurmayı başardık. Onlara elimizi uzatarak gelin güç birliği oluşturalım, birlikte büyüyelim dedik. 25 farklı sektörden temsilcilerimizle temas halinde, ortak akıl mantığıyla çalışmalarımızı yürütüyoruz. Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olarak örnek bir örgütlenme modeline sahibiz. Derneğimizde kişiler değil, üyelerimiz söz sahibidir. Bu model, hedeflerimizi gerçekleştirme noktasında enerjimizi diri tutuyor” diyor. Farklı illerde yerel yöneticilere derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren yöneticiler, dernekle ilgili Kocaeli’de de tanıtım ziyaretleri yapacak.

Fatih Erbakan Kocaeli’ye geliyor

Prog. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 9’uncu senesinde Koceli’de anılacak. Erbakan Vakfı tarafından organize edilen anma etkinlikleri 27 Şubat Perşembe günü saat 20.00’da Sekapark’ta bulunan Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapılacak. Anma etkinliklerine YRP Genel ve Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan’da katılacak.

Olgunların avukatından açıklama

Geçtiğimiz haftalarda, Başiskele ilçesinde faaliyet gösteren bir noterde yaşananları kaleme almıştık. Vatandaşın şikayetine binaen yapılan haberle ilgili söz konusu noterin avukatı bir açıklama gönderdi.  Noter avukatının gönderdiği açıklama şu şekildedir; “Kocaeli Gazetesi’nin ilgili yazısında; basın ilkelerine aykırı olarak gerçeği araştırmadan tek taraflı olarak müvekkillerimin kolay ulaşılabilir olmasına rağmen söz hakkı verilmeden, kişilik haklarını ve ticari itibarlarını zedeleyici ifadeler kullanılmıştır. Yazınızda geçen “noterde eşi olduğu öğrenilen bey” adlı kişi müvekkillerimden Erol Olgun olmakla birlikte, aynı zaman da işyerinin SGK’lı çalışanıdır ve kamu görevlisidir.

Olay günü , Ceyda ve İdris Demiray 1.5 yaşlarında çocuklar, ile birlikte noterliğe gelmiş, İdris Demiray kucağında huzursuzlanan çocuğu ile birlikte noterliğin içerisinde gezinirken kucağındaki çocuğunu önce bankodaki kalemlerle oyalamaya çalışmış, sonrasında yine oyalamak amacıyla klimayla uzun süre oynatarak kurcalaması, açıp kapatması sebebiyle , müvekkilim Erol Olgun, İdris Demiray’a klimayla oynamamasını, çocuğun sıkılmış olabileceğim, isterse bir hava aldırmasını veya başka şekillerde oyalamasını rica etmiştir. Bunun üzerine, Ceyda Demiray birden parlayarak müvekkil Erol Olguna, sen ne biçim konuşuyorsun, küçücük çocuk o. Nasıl ovalayacağımızı senden mi öğreneceğiz. İnsan değilsiniz. Böyle adamları burada çalıştırıyorlar ne biçim insansınız, gazetelere çıkın da görün biz gazeteciyiz. Başiskele çocuğuyuz gibi hakaret ve tehdit içeren ifadeler kullanmış, daha sonrasında ise Erol Olgun, çocuğa hitap etmediğini. İdris Demiray’a da kötü şey demediğini anlatmaya çalışırken, bu kez İdris Demiray, müvekkil Erol Olgun’un üzerine birkaç kez yürüyerek, senin elini kolunu kafanı kırarım. Başiskele çocuğuyuz, bu iş burada bitmedi. Seni dışarda bulacağız, çok pis döveceğiz gibi hakaret ve tehditler savurmuştur. Araya kalabalığın girmesiyle şiddet uygulaması zorlukla engellenmiştir. Şikayet amacıyla masasına geldiği Noter hanımın babanız yasındaki insana böyle davranmamalısınız şeklindeki sakinleştirici uyarısına da bu kez Noter hanıma karşı aynı tehditler, hakaretler ve üzerine yürümekle cevap vermişlerdir. Sonrasında Noterliğinize de... size de... şeklinde bağırarak Noterliği vaveyla terletmiştir. Müvekkillerim. İzmitli olup, bulundukları her ortamda, sevilen, savılan, itibarlı kişilerdir. Olayların Ceyda Demiray’ın kendi başına kavga yarattığı, eşini tahrik etmesi üzerine İdris Demiray’ın da galeyana gelerek eşiyle birlikte olayları büyüttüğü müvekkillerimin yerlerinden dahi kalkmadığı kayıtlarla ve tanıklarla sabittir. Bu hususta Ceyda Demiray ve İdris Demiray aleyhine Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’nda hakaret ve tehdit suçuna konu soruşturma açılmış olup yargılama devam etmektedir.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

erol demirbek - chp il e ; gençleri toplayacak , dinamik geleceğe önem veren biri olsun dilerim .

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Şubat 14:05


Anket Hafta sonları sokağa çıkma yasağı kalksın mı? Kalkmasın mı?