Ercan Yamen’e yeni bir görev verilir mi?

Adnan Zanburkan’ın ardından İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğüne vekalet eden Ercan Yamen, Şubat 2018 tarihinden beri bu görevi yapıyordu.

2004 yılından beri İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcılığı görevinde bulunan, öncesinde ise İl Kültür Müdürlüğü görevini yürüten Ercan Yamen, çekirdekten yetişmiş bir bürokrat.

Uzun yıllar, aynı kurumda yöneticilik yapmış bir isim.

Geride bıraktığımız 15 ay boyunca azminin verdiği enerjiyle neler yapabileceğini gösterdi.

Haklı olarak kendisi, severek ve özveriyle yürüttüğü il müdür vekilliği görevinde asalet bekliyordu.  Ancak olmadı.

Yeni İl Kültür ve Turizm Müdürü olarak, ilimizin en güzide okkalarından olan İzmit Lisesi’nin müdürü Fatih Taşdelen getirildi.

Fatih Bey’de alanında kendini ispatlamış bir eğitimci. Kendisine yeni görevinde başarılar dilerim.

Üstlendiği bu görevi layıkıyla yerine getireceğine inanıyorum.

Tabloyu incelemeden baktığımızda renk uyumsuzluğunu göremiyor olabiliriz.

Ancak il müdürü olan birini, bakanlıklar birleşince önce il müdür yardımcısı, ardından yıllar sonra 15 ay süreyle il müdür vekili yapıp daha sonra tekrar müdür yardımcılığına almak etik olarak da hiyerarşik sistem olarak da çok uygun değil.

Uyumun sürmesi, ast üst dengesinin varlığının sürmesi için, Ercan Yamen’in ya da onun durumunda olabilecek herhangi birinin başka bir görevle görevlendirilmesi gerekir.

15 ay müdürlük yaptığı personelin karşısına şimdi müdür yardımcısı olarak çıkmak zorunda bırakılan Ercan Yamen’in, farklı bir müdürlükte farklı bir konumla görevlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Özverisi ve dürüstlüğünü tartışamayacağımız Ercan Yamen, bunu yıllar önce hak etmişti.

Körfez’de, Covid-19 destekleri takdirle karşılanıyor

Covid-19 salgını sağlığın yanında ekonomik dengemiz de bozdu.  Özellikle günü birlik çalışan, perakende iş yapan esnaf haftalardır işyerlerini açamıyor. Kimi ya tamamen kapalı, kimi ise sokağa çıkma yasağının olmadığı günler açık.  Ama onlarında tadı tuzu yok.

Körfez Belediyesi esnafın bu sesine en erken kulak veren belediyelerden biri oldu. İlk olarak 60 kiracısına bildiri göndererek, kira almayacağını duyurdu. Aylık yaklaşık 160 bin TL tutarındaki bu destek, üç ay boyunca devam edecek. Körfez Belediyesi aynı zamanda pazarcı esnafından da 3 ay süreyle işgaliye bedeli talep etmiyor. İhtiyaç sahibi ailelere erzak kolisi ve gıda alışveriş kartı desteği de sunuyor. Ancak Körfez Belediyesi’ni hayata geçirdiği en önemli detay ise çölyak hastaları için oldu. İlçede bulunan yaklaşık 100 çölyak hastasına glütensiz gıdalar temin edip dağıttı. Şener Söğüt’e bu inçe düşüncesinden dolayı çölyak hastaları adına teşekkür ederim. Bu dönemde onları unutmayıp ihtiyaçlarını karşıladığı için…

Yeni i20 29 Ekim’de seri üretime geçiyor

Hyundai Assan Fabrikasında üretilen i20 model otomobil, uzun bir aradan sonra yeni kasasını piyasaya sürecek. Fabrikada test üretimine geçildi. Mevcut modele göre daha keskin hatlara sahip olan yeni İ.20’nin piyasada karşılığı olacağı düşünülüyor. İzmitli İ.20 29 Ekim itibariyle seri olarak üretilmeye başlayacak.

DP World’den ramazan kolisi

Körfez ilçesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren DP World Limanı, Ramazan ayı münasebetiyle ve içinde bulunduğumuz küresel salgın sebebi ile ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardımında bulundu.

Kolilerin dağıtılmasına yardımcı olan Körfez Mimarsinan Mahalle Muhtarı Aynur Şöhretli Yiğit, “DP World Liman İşletmesine Mahalle sakinlerimiz de vermiş olduğu desteklerden yana teşekkür ederim” diyerek yapılan bu anlamlı yardıma destek oldu. Muhtar Yiğit, ayrıca “Organizasyonun ilk aşamasından son aşamasına kadar yanımda olan Körfez Ticaret Odası Girişimci Kadınlar Yönetim Kurulu Üyesi Fatoş Durak,'a, bölgemizin sevilen esnaflarından Hakan Tatlı'ya ve Mehmet Akif Ersoy çay ocağı İşletmesi Hikmet Aydına’da desteklerinden ötürü teşekkür ederim” dedi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bülent Ekinci - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Cumhurbaşkanı'nın açıkladığı normalleşme sürecini nasıl karşılıyorsunuz