Reklamı Kapat

Topal mollalar…

Yıl 1920.  “Topal Molla” lakabıyla tanınan biri, Afganistan’da bir tekke kurar.  Üç yıl içinde 200 bin müridi olur.  1925’te krala karşı ayaklanma baş...

Yıl 1920.

 “Topal Molla” lakabıyla tanınan biri, Afganistan’da bir tekke kurar.

 Üç yıl içinde 200 bin müridi olur.

 1925’te krala karşı ayaklanma başlatır. Bir yıl boyunca Afganistan’da kan gövdeyi götürür. Kral Emrullah Han, ülkeyi terk etmek zorunda kalır. Kral ülkesinden ayrılırken, Afgan sınırına geldiğinde yanına bir adam sokulur ve çok güzel konuştuğu Urduca’sıyla sorar;

“Beni tanıdın mı? Ben Topal Molla’yım. Afganistan’daki görevim bitti, İngiltere’ye dönüyorum.”

Sarıklı ve sakallı Topal Molla, sakalını kesmiş, sarığını atmış, İngiltere yoluna koyulmuş.

Bir İngiliz ajanı, Afganistan’da “İslami Darbe” yapmıştı!

Afganlı Müslümanlar bu iğrenç oyunun farkında değillerdi!

Thomas Edward Lawrence;

 İngiliz asker, diplomat ve arkeolog.

1910 yılında İstanbul’a geldi. Sonra, Suriye, Filistin ve Mısır’ı gezip, İslam adetlerini öğrendi. Arapça ve İslami bilgiler üzerine özel eğitim görmüştü. Arap giysileri içinde O’nun bir “İngiliz Ajanı” olduğuna kimse inanamazdı!..

1916-1918 arasında Arap Ayaklanması, Sina ve Filistin Cephesi gibi olaylarda Osmanlı’ya karşı Arapları kışkırttı!

Bu iki örnek bile, “İngiliz Emperyalizmi’nin Osmanlı’ya ve İslam coğrafyasına nasıl tuzaklar kurduğunun somut örnekleridir.

Daha sonra, Ortadoğu’nun petrol kaynaklarını ve bu ülkeleri yönetmelerine izin verdikleri kukla yönetimlerin gayrı meşru servetlerini kontrol için, İngiltere ve ABD, benzeri casuslarını kullandı ve yararlandı.

Usame Bin Ladin, Şeyh Nazım ve Fethullah Gülen, hemen akla gelen diğer örneklerdir!

Şeyh Nazım’la ilgili somut örnek olay ise şudur;

Kıbrıs için, Emperyalist güçler, “çözüm” niyetine “ANNAN PLANI”nı dayatılmaktadırlar.

Referandumdan bir ay önce, zamanın başbakanı ile Şeyh Nazım’ın ABD temsilcisi Kaddumi, ABD’de Beyaz Saray’da buluşturulur! Ne konuşular bilinmez! (Milliyet Gazetesi’nın bu olayı yansıtan kupürü arşivimdedir!)

Referandum’dan bir gün önce Şeyh Nazım, bir basın toplantısı düzenler ve der ki; “Annan Planı’na evet demek rahmani, hayır demek şeytanidir. Evet deyin!”

Emperyalizm, “din adamı kılıklı maşalarını” böyle kullanır!”

Tıpkı zamane hizmetkarları Fethullah’ı kullandıkları gibi!

Fethullah Gülen, işte bu üstün hizmetleri nedeniyle Türkiye’ye iade edilmiyor ve edilmeyecektir de…

Şu gerçek unutulmamalıdır;

Emperyalizm, halkının çoğunluğu Müslüman ülkelerde, “Müslüman kılıklı tetikçilerini” kullanır! Çünkü, bu ülkelerde halk, dinini öğrenmek için kutsal kitabını okuyup anlayamaz ve “Din bezirganlarının” yalanları ile dinini öğrendiğini sanır!

Emperyalizm, Ortadoğu’nun petrol zengini ve “stratejik önemi” olan ülkelerini güçsüz kılmak ve işbirlikçilerini yönetimde tutmak için bugün de aynı kirli oyunu oynuyor!

Örneğin; Ortadoğu ülkelerinde yönetim erkini elinde tutan yöneticilerin halklarından çaldıkları büyük servetler ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde mülk ve nakit olarak saklanmaktadır.

Bu servetler uğruna ABD’nin en büyük silah müşterileri bu ülkelerdir.

Bu ülkeler, ABD’nin küresel çıkarlarına hizmet için İSRAİL ile gizli ya da aleni İŞBİRLİĞİ içindedirler! ( Son örnek BAE-Birleşik Arap Ülkeleri arasındaki anlaşmadır!)

SONUÇ;

İslam ülkelerinde halk “cahil bırakıldıkça” ve “yalanlarla beslendikçe” bu emperyalist oyunlar sürüp gidecektir!

 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Küpçü - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

04

Wikipedia - Abi boyle bir olay yok boyle bir kisi de yok..wikipediada emrullah hana darbenin tum hikayesi var. Yazmadan once baksaydin iyi olurdu

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 28 Ağustos 17:28
03

Yillarca Renk Vermede; - Değerli dost, çok kapsamlı ,çok güzel bir yazı yazmışsınız. İslam ülkeleri insanı cahil bırakılıyor,doğru. Ama onu cahil bırakanların kimliğini saptamada durum çeşitleniyor. Bizler diyoruz ki İslam ülkeleri insanını cahil bırakanlar, emperyalist ülkeler ve onların yurt içindeki yerli ajanlarıdır. Hoş yabancı ajanlar da kullanıyorlar ama asıl halkı yönlendiren yerli işbirlikçiler (yani hainler) oluyor. Yerli oldukları için onlara inanan da çok oluyor. Devletin önemli mevkilerine gelmiş birtakım işbirlikçilerin desteğini alınca işleri bin kat kolaylaşıyor.Konu üzerinde düşününce benim aklıma şöyle bir çözüm geliyor: Tıpkı köy enstitülerini kuran ekip gibi inanmış Bir ekip kuracaksınız. Bu ekip amaçları doğrultusunda (ULUSALCILIK) yıllarca renk vermeden çalışacak ekipler kuracak. İstenen kıvama geldikten sonra eğitime başlanacak.Eğitimin özü ulusalcılık ,çağdaşlık ve devrim tarihi olacak.Elbette başka çözüm önerenler de vardır;bu, benim çözümüm. Selam,saygı. Şinasi Selçuk

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 23:38
02

Cenk Cemil - Sayın yazar,

Madalyona sadece bir yüzünden bakmışsınız ! Diğer yüzünü de biz tarif edelim. ABD ve Türk Düşmanlığında özellikle son 20 senedir zirve yapmış olan AB Ülkelerinin maşası ve piyonu olmak için ille de Topal Molla ve benzeri din bezirganı olmaya gerek yoktur beyim ! Dikkatli bir göz bunların ülkemizdeki politik maşalarını görmekte hiç güçlük çekmez diye düşünüyorum!

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 27 Ağustos 10:48
01

Hüsnü Kep - Emeryalizim neden yalnız din adamlarını kullansın ki?, sıradan bir insan iken, çıkar makam için onun ile iş birliği yapan herkesi kullanır. İngiliz emperyalizmi. Osmanlıyı parçalamış ve her ülkenin başına da görünüşte halktan fakat aslıda kendinden olanları yerleştirmiştir. Cahil halklara da giderken iş başında bıraktığı emanetçi idarecileri kahraman olarak tanıtır. Zavallı halk ta ülkesinin çıkarlarını İngiliz emperyalizmine peşkeş çeken bu kişileri kahraman sanır. Bu şekilde işgal için para harcamaya gerek kalmadan Osmanlı coğrafyasında parçaladığı ülkeleri sorunsuz senelerce yönetmiştir.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 26 Ağustos 22:50


Anket Kocaeli Valiliği'nin aldığı koronavirüs tedbirlerini yeterli buluyor musunuz?