Reklamı Kapat

Komplocu Deliler

Sosyal ağların kendilerine özgü ekosistemleri var, bu ekosistemlerde de geçmişte bir kullanıcının öylesine yazdığı bir cümle, bağlamından koparak artık kendi başına bir fenomene dönüşebiliyor. Bunların içinde en meşhurlarından birisi 2017’de bir kullanıcının hararetli tartışma esnasında karşısında saçmalayan bir tipe yazdığı “Beyler deli konuşuyor susun. Konuş deli” twiti.

Koronavirüs salgınının sonuna henüz yaklaşmadık ama tünelin ucunda ışığı görebilir bir noktaya yavaş yavaş geliyoruz. Her ne kadar daha tünelin sonuna çok olsa da gördüğümüz ışığın tünelin çıkışı olduğuna dünya genelindeki tüm bilim insanları emin. Mesnetli insanlar olarak bizler de bu ışığa giden yolda, insanlığın değerleri olan bilim insanlarının peşine takılıp gitmekle yükümlüyüz. Aklın yolu birdir sözündeki akıl, bilimsel düşünce anlayışıdır. Herkesin aklına gelen şey değildir.

 

Aşı meselesi artık salgın gündemi içerisinde giderek daha çok öne çıkan ve en çok konuşulan konu başlığı olduğu için bir sürü kendini bilmez, cehaletle kutsanmış insan kırıntıları, akılları yerine başka organlarını düşünmek için kullanarak saçmalama yarışında zirveye oynuyorlar.

Bill Gates Bize Çip Takacak mı?

Bunların içinde hiç şüphesiz en akıldışı olan iddia, aşı yapılırken bizlere çip takılacağı iddiası. Şırınganın ucuna takılan iğnelerin ağızlarının genişlikleri gauge denilen bir ölçü birimiyle tanımlanıyor. Bu iğnenin kendisi de dahil olmak üzere dış çapı. Yani bize ilacın verildiği iç çap bundan da ufak. Bunlar renklere göre de sınıflandırılıyor. En geniş ağızlısı pembe kodlu olan iğnenin dış çapı 1,2 milim. En dar olanlar açık sarı ve bunların dış çapı da 0,3 milim. Yani içinden mekanik ya da elektronik bir çipin geçmesi mümkün değil. Olmaz, sığmaz oradan bir çip. Oradan sığacak çip olsa sana bana takmakla uğraşmak yerine çok daha küçük, çok daha hızlı cihazlar üretirler. Oradaki para sana bana çip sokuşturmaktan daha tatlı.

Tabi bir de şu var, Rus aşısı da Çin aşısı da, Alman İngiliz ve Amerikan aşıları da bu teorileri ortaya atan delilere göre çip içeriyor. Yani tüm dünya devletleri Bill Gates ve arkadaşlarının bir emri üzerine sıraya geçip “emredersiniz efendimiz” diyorlar ve harıl harıl aşı adı altında çip üretiyorlar. Buna inananların beyinlerini incelemek lazım. Kimileri cehaletten, kimileri yarı cehaletten bir hastalığa tutulmuşlar. Tabi sadece ülkemiz özelinde de ele almamak gerek. Bu komplo teorilerinin hepsi ABD ve Avrupa’dan çıkıyor, bizim aklıevveller, yabancı aklıevvellerden ithal edip dolaşıma sürüyorlar.

“Bill Gates’in bize çip takmasına gerek var mı ki” sorusunu sormak aslında bu deli saçmalarını çürütmek için yeterli. Hepimiz bilgisayar kullanıyoruz, akıllı telefon kullanıyoruz. Bu cihazların işletim sistemleri, içine yüklediğimiz programlar, uygulamalar, tarayıcılar vs. hepsi zaten bir çipin vücudumuza girince elde edebileceğinden çok bilgiyi zahmetsizce topluyorlar ve bunu bizim rızamızla yapıyorlar. Eğer aşılarla bize çip takılacağına inanıyorsanız hemen elinizdeki telefonu, karşınızdaki bilgisayarı çöpe atın ve bir daha kullanmayın.

Hatta kentkartla yolculuk da yapmayın, bu sayede illuminaticiler nereden nereye ne zaman ne sıklıkla gittiğinizi de kaydediyor olabilirler. Kredi kartı ve banka kartı da kullanmayın zira tüm parasal hareketlerinizi yehova şahitleri kaydediyorlar. Büyük oyunu bozun aslan parçaları. Küresel çetenin ağına düşmeyin. Sokaklarda yürüdüğünüzde mobese kameraları, dükkanların kendi güvenlik kameraları da tapınak şövalyeleri tarafından depolanıyor ve yarın bir gün önünüze getirilecek.

Siz en temizi ele geçirilmeden önce derhal intihar edin ve küresel çetenin büyük oyununu bozun. Baksanıza Çin’inden Amerika’sına, Rusya’sından İngiltere’sine hepsi aynı adamın emriyle hareket ediyorlar. Bu dünyada artık yaşanmaz.

Aşılarla Zihnimizi Kontrol Edecekler

Bu aşıların içindeki “bağzı maddeler” zihnimize ulaşacaklar ve bizi ele geçirecekler. Koronavirüs salgını da zaten bu yüzden ortaya çıkartıldı. Laboratuvarda üretilen bu virüsün asıl amacı insanlığı ele geçirmek için bir mazeret oldu. Tabi bu dünyayı yöneten küresel çete o kadar geri zekalı ki halihazırda her doğan çocuğa yapılan aşılarla ya da mevsimler olarak dünyada yüz milyonlara yapılan grip ve zatürre gibi aşılarla bunu yapmayı akıl edemediler ve aşı yapmak için bir salgın uydurdular.

Çünkü dünyada herkes düzenli olarak yapılan aşıların içeriklerini ve kimyasallarını günbegün takip eder ve “hmmm bunun potasyum bilmemnesi geçen seneye göre artmış, siz bizim dnalarımıza girip orada bir falan filanlar çevirecek ve mrna ve trna’larımızı kullanarak zihnimizde bişeyler bişeyler yapacaksınız” derecesinde farmakolojik okuryazarlığa sahip olduğu için bu yöntem hayata geçirilemedi. İşte bu sebeple Koronavirüs “mikrobu” (hem virüs hem mikrop, işte yüksek teknoloji) üretildi.

Ama olsun, ilim sahibi olmasa da irfan sahibi dünya cahilleri bu büyük oyunu da gördüler ve rokfeller, rotşilt, bill geyts, zükerberk, elon musk çetesini dize getirdiler.

Koronavirüs 5G’yle Yayılıyor

Henüz dünya genelinde oldukça dar bir kapsama alanına sahip olmakla beraber, öyle üstün bir teknoloji ki, fiziken kütlesi olan bir virüsü radyo dalgalarıyla yayabiliyor. Dünya bilimkurgu tarihinin sinema perdelerindeki efsanevi yönetmenleri olan Zemeckis, Spielberg, Cameron, Nolan, Lucas gibi isimlerin vizyonlarını solda sıfır bırakacak bu görüşlerin sahiplerinin hak ettikleri konum Asimov, Orwell, Huxley ve Jules Verne gibi yazarların hemen yanı başı olmalı; demek isterdim ancak bilimkurgu ve safsata arasındaki ayrımı çok şükür yapabiliyorum.

Radyo dalgalarıyla bir virüsü yaymak demek, bir kütleyi bir yerden bir yere yollamak demek ki buna verilen çok yaygın bir isim var. Işınlama. Yani bu iddiaları ortaya atanlara göre ışınlanma teknolojisi kullanılabiliyor ama bu teknolojiye sahip insanlar tarihe geçecek bir aptallık örneği göstererek virüs yaymakla uğraşıyorlar. İstedikleri nesneyi istedikleri yere getirmek götürmek güçleri varken virüs yayıyorlar. Mesele madenlerdeki altınları ve değerli taşları ya da yer altındaki petrolleri yer yüzüne şıp diye getirebilecekler ama akıllarına bu gelmiyor. Onlar virüs yaymakla meşguller. Ne diyelim, Allah küresel güçlerin de akıllısını nasip etsin.

Koronavirüs Bir Biyolojik Silah Olarak mı Üretildi?

Virüsün doğal olmadığı, bir silah olarak laboratuvarda geliştirildiği iddiası herhalde aşılardaki çipler kadar rağbet gören ve bu konuda zirveye oynayan komplo teorisi. Her ne kadar taa 2007 yılında Hong Konglu bilim insanları “Güney Çin’de çok fazla yarasa tüketiliyor, bu yarasa kolonileri incelendiğinde Sars-Cov-2 virüsü deposu olduklarını görüyoruz, bir mutasyonla insanlara sıçrarsa büyük ve öldürücü bir salgın olabilir” demiş olsalar da elbette çağımızın post-truth (gerçek ötesilik) ikliminde kim takar bilimi, kim takar makaleyi, kim takar bilim insanını. (Post-Truth konusunda ülkemizin değerli filozoflarından Yalın Alpay’ın kitaplarını ve YouTube videolarını ilgisi olanlar için şiddetle öneriyorum)

Bu biyolojik silah teorisini her coğrafyada farklı şekillerde kullanıyorlar. Örneğin Mısır’da bu virüsü ABD’nin Çin’i zayıflatmak için yaptığı iddia ediliyor. İran durur mu hemen yapıştırıyor desteği ama hedefi sadece Çin’le sınırlı tutmuyor, bizi de zayıflatmak istiyorlar diyor; evet İran diyor.

Öte yandan ABD’deki deliler de diyorlar ki bu Çin’in biyolojik silahıdır. Irak’ın Şii liderlerinden El Sadr diyor ki bu virüs Trump’ın silahıdır. Brezilya dışişleri bakanıysa çıtayı bir adım daha yukarı çekerek bu salgınla amaç dünyaya komünizm getirmek diyor ve hastalığa comunavirüs adını takıyor. Görüldüğü üzere bir yakartop oyunu gibi herkes birbirine bunu sallıyor. Bu konuda en utangaç olan Çin diyor ki “virüs aslında epey önce ilk İtalya’da görüldü”. O zaman biz de diyelim ki topunuzun boynu altında kalsın.

Bu olayların izahı olmadığı için mizahı olur ve size Twitter’da konuyla ilgili gördüğüm en eğlenceli twitleri de kısaca derlemek istiyorum.

“Çin aşısından gelecek çip Xiaomi’ymiş. Evde varsa Xiaomi marka akıllı lamba, hava temizleyici, robot süpürge vs. onlarla uyumlu. Telefona erişmeden şak, şak cihazları kontrol ediyorsun tek kötü yanı seçimlerde Vatan Partisi’ne oy veriyorsun”

“Aşıda çip olduğunu düşünenler, ben bu maliyete/zahmete değer miyim sorusuna cevap arasa sorunlar daha hızlı çözülebilir gibi geliyor bana”

“Niğde Ulukışlalı küçük esnafın dna’sını çalmak için harıl harıl çalışan Bill Gates”

“Müşteri: Bill Gates hepimize çip takıp beynimizi kontrol edecekmiş. Telefoncu: 250 TL’ye kırarız kardeşim orijinal yazılım CIA’den bir arkadaş getiriyor”

“26 yıldır Windows kullanıyorum, Bill Gates’e güvenim tam”

“Elon Musk beynime çipi takıyor, açıyor laptopunu açıyor çaaat bütün bilgiler ekranda. Söğütlüçeşme metrobüs durağında kapının denk geldiği yerler, tüm pokemon isimleri özellikleri, Yılan Hikayesi Kürşat metro sahnesi, Fiat Doblo yan sanayi ayna fiyatı… Hepsi hızlı hızlı akıyor ekranda.”

Ünsal Ünlü YouTube yayınında geyiğin dibine vurduğu bir diyalogda şunu demişti: “Bill Gates seni seviyorsa çipte Lig TV açık oluyor ama herkese yapmıyor onu, cam gibi izliyorsun”

Son olarak konuyu tartışmaya kapatan twit olarak da ben bunu seçtim:

“Pfizer Viagra’yı piyasaya sürdüğünde, çip mip demiyodunuz ama!”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Arda Süar - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.Anket Çayırova Belediyesi'nin hizmetlerinden memnun musunuz?