- 13 Ekim 2018

Staj sigortası mağdurları adalet bekliyor

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet staj sigortası mağdurlarının sorunlarını mecliste dile getirdi.

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet staj sigortası mağdurlarının sorunlarını mecliste dile getirdi. Mecliste konuşan Milletvekili Hürriyet, “Staj sürelerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmemesinden dolayı yüzbinlerce kişi mağdur durumda. Mesleki Eğitim Kanunu'yla staj sigortaları başlangıcı sayılan kanuni hakları Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda yapılan düzenlemeyle geriye dönük olarak ellerinden alınmıştı. Birçok mesleki alanda staj yapanların staj süreleri sigorta başlangıcı sayılırken, haftada iki gün okulda, üç gün sanayide ve fabrikalarda, yaz tatili bile yapmadan çalışarak staj yapanlar bu haktan ne yazık ki mahrum bırakıldılar. Staj sigortası mağdurları adalet bekliyor ve her yasa döneminde çıkacak bir yasanın yolunu gözlüyorlar. Anayasa'nın eşitlik ilkesinden bu insanlar neden faydalanamıyor? Bu yasal çarpıklık ne zaman giderilecek?” açıklamasında bulundu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Ibrahım - Ciksin artık bu staj kanunu..

Adaletli olalım lütfen. ...

Akp - mhp milleti kandirmayin. Söz verdiniz.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 21:37
03

Ibrahım Karslioğlu - En kısa zamanda çıkar umarım..

Herkes bekliyor.. mhp seçim beyannamesinde söz vermişti. ..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 21:36
02

Ibrahım Karslioğlu - Bekliyoruz staj sigortasını. Inşaallah seçimlere kadar çıkar. Adalet yerini bulur.

Halk mutlu olur.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 21:34
01

Bb... - Fatma hanım STAJ ve EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR olarak bize verdiğiniz destek için çok teşekkür ediyoruz...İnş bu büyük sorunlar bir an önce çözüme kavuşur mağduriyetler giderilir.. 1999 önce si EYT dır..

Yanıtla . 5Beğen . 0Beğenme 15 Ekim 08:48