- 20 Aralık 2018

Hürriyet: Lafı gevelemeyin! Çözecek misiniz, çözmeyecek misiniz?

CHP Kocaeli Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı konuşmasında toplumda devam eden mağduriyetlere tek tek örnek vererek, hükümetin bu sorunları ne zaman çözeceğini sordu.

TBMM Başkanlık Divanı Katip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet mecliste yaptığı konuşmasında staj sigortası, EYT, taşeron, 3600 ek gösterge ve doğum borçlanması sorunlarına değinerek, “Lafı eveleyip gevelemeden söyleyin bu sorunları çözecek misiniz, çözmeyecek misiniz” dedi.

BU SORUNLARI YOK SAYAMAZSINIZ

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan CHP Milletvekili Hürriyet, Birçok mesleki alanda staj yapanların staj süreleri sigorta başlangıcı sayılmıyor. Bu yüzden yüzlerce insan mağdur. Burada yasal bir çarpıklık var. Bunun da Anayasa'daki eşitlik ilkesine aykırı olduğunu düşünüyorum. Bu çarpıklık ne zaman giderilecek? Asgari ücretli yoksulluk sınırında bile değil. Emeklilikte yaşa takılanlar görmezden geliniyor, yok sayılıyor. Taşeron işçilerinde kadro alanlar bile mağdur oldu, yüzde 70 şartına takılanlar işsiz kaldı. 3600 ek gösterge unutuldu ve memurlar sürekli oyalanıyor. Bu insanlar geçim sıkıntısı nedeniyle sürekli borçlanıyor, borçlanarak geçinmeye çalışıyor” dedi.

YOKSULA YİNE TENCERE KAYNATMAK MI DÜŞECEK?

Halkın yaşadığı sıkıntıları defalarca Çalışma ve İçişleri Bakanına defalarca sorduğunu ancak bir cevap alamadığını ifade eden Hürriyet, “Bakanlar ‘50 kadın daha az öldürülüyor’ diye neredeyse sevinir açıklamalar yaptı. Bu kadar şeyi, gerçekten, duvara söylesek duvar çatlardı ama cevap alamadık. Türkiye'nin gerçekleri bambaşka, anlatılan masallar ise bambaşka. Hükûmete tekrar soruyorum: Yandaşlar zenginleşirken yoksula yine tencere kaynatmak mı düşecek? Elektrik, su, doğal gaz faturalarını nasıl düşüreceksiniz? Lafı eveleyip gevelemeden söyleyin bu sorunları çözecek misiniz, çözmeyecek misiniz?” açıklamasında bulundu.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Dr Ersoy Kandemir - Ağzınıza sağlık sayın vekilim,bir de şu usülsüzler içerip VATANDAŞIN SAĞLIĞINI RİSKE ATMIŞ VE ATAN 2014teki ve günümüzdeki hale yeni ihaleyle devam efen kiralık ambulanslara KOCAELİ İL SAĞLIK MÜDÜRÜNÜN VE KOCAELİ VALİLİĞİnin başta SAĞLIK BAKANLIĞININ göz yumduğu gerçeğini de araştırır ve KOCAELİ HALKINI nasıl riske attıkları gerçeğini de görür ve MECLİSTE BAKAN DAHİL TÜM Akp’lilerin yüzüne çarparsanız çok müteşekkir olurum!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 21 Aralık 06:51
02

Nurettin Öztürk - doğum borçlanması çocuğun doğduğu günden değil annenin hamile kaldığının tespit edildiği rapor ile belli olduğu günden başlamalı ve tüm anneler geçmişe dönük bu haktan faydalanmalılar.ve pirimleri devlet ödemelidir

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Aralık 18:34
04

Dr Ersoy Kandemir - @Nurettin Öztürk 02 nolu yoruma cevabı: Nurettin bey daha düne kadar sezaryan oranları faciayken ses çıkarmayanlara mı yapacak o dediğinizi,saygılarımla!

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 22 Aralık 16:22