- G:

İlber Ortaylı Şevki Yılmaz'ın skandal sözlerine ilişkin konuştu!

Tarihçi İlber Ortaylı, kendisinin nikah şahitliğini yaptığı ‘hanedan’ düğününde Cumhuriyet’in kurucularına hakaret edilmesine ilişkin konuştu.

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, 2. Abdülhamid'in torunu Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğününde nikah şahidi olmuş ve düğünde skandal ifadeler kullanılmıştı. 

Yeni Akit Gazetesi yazarı ve eski Refah Partisi milletvekili  Şevki Yılmaz’dan Cumhuriyet’in kurucularına hakaret ederek “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum” ifadelerini kullandı.

Söz konusu görüntülere ilişkin OdaTV’ye konuşan İlber Ortaylı, şu ifadeleri kullandı:

"Vallahi beni ilgilendirmez Şevki Yılmaz, kim olduğunu da bilmiyorum, tanımıyorum. O kızı, Berna'yı severim ve dedesi Harun Efendi'yi... Gözümün önünde büyüdü. Düğüne çağırdılar. Böyle düğünler için falan böyle konuşulmaz. İşte o kadar."

19 Şub 2024 - 16:44 - Siyaset

Son bir ayda kocaeligazetesi.com.tr sitesinde 3.415.478 gösterim gerçekleşti.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kocaeli Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kocaeli Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.

15

Tevfik Kumral - İsim vermediği halde !, neden soysuz denilnce Mustfa Kemalin adını ortaya atıyorlar ?.

Şevki Yılmazın ifadesinde isim var mı? yok !. Bu Mustafa Kemalin hatırasına aleni

hakarettir. Soysuz denildiği zaman bu Mustafa Kemalin adını öne süenler, 5816 sayılı

Atatürkü koruma kanunana göre onun manevi hatırasına aleni saygısızlık yapıyorlar.

Soysuz denildiği zaman neden babalarının, dedelerinin adının akıllarına gelmiyor da,r da Atatürkün adını öne sürüyorlar?. Bu konuda şüphelemi var?. Bunlar

hakkında Cumhuryet savcılığı haretkete geçmeli ve ifadeleri alınmalı. Şevki Yılmazın

açıklamasında Atatürkün adı yok, ona saygısızlık yapanlar Soysuz kelimesi ile

Atatürkün adını özdeştirmeye kalkanlar. Bunlar Atatürk için Şevki Yılmazın söylemediği soysuz imasında bulnuyorlar. Atatürkü bunlar böyle mi görüyorlar da, bu şekilde bir kelime geçtiği zaman hemen ona atfediyorlar. Asıl bunların yaptığı Atatürke hakaret ve hatırasına aleni saygısızlık.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 23 Şubat 00:49
14

Çekirge - Kişiliğini onurunu ayaklar altına alanı insan yerine konmaz rizeden böyle zat çıkması bir kara leke olarak anılacak tır ve itimat edilmez anlayana günah keçisi...

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 22 Şubat 11:48
13

Skytekin - Şevki Yılmaz tek sermayesi din satmak olan bir insanın son 10 yılda ki serveti ni hayal dahi edemezsiniz devletten aldığı en son ki teşvik eski parayla 192 trilyon bunlar bu vatanın ekmeğini yer yediği kaba döner siçar para karşılığı yapmadığı hiç bir iş yok bunu tüm döngel ve yuvacık kasabası şehittir ALLAH BELASINI TEZ ZAMANDA VERECEK BUNLARİ TOPRAK BİLE KABUL ETMEYECEKTİR

Yanıtla . 2Beğen . 1Beğenme 22 Şubat 08:47
11

Kurt - Cumhuriyet savcılarını göreve çağırıyorum.

5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun

Madde 1 – Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret eden veya söven kimse bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Atatürk’ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk’ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir.

Yukardaki fıkralarda yazılı suçları işlemeye başkalarını teşvik eden kimse asıl fail gibi cezalandırılır.

Madde 2 – Birinci maddede yazılı suçlar; iki veya daha fazla kimseler tarafından toplu olarak veya umumi veya umuma açık mahallerde yahut basın vasıtasiyle işlenirse hükmolunacak ceza yarı nispetinde artırılır.

Birinci maddenin ikinci fıkrasında yazılı suçlar zor kullanılarak işlenir veya bu suretle işlenmesine teşebbüs olunursa verilecek ceza bir misli artırılır.

Yanıtla . 5Beğen . 1Beğenme 20 Şubat 08:58
10

Ger 14 - SOYSUZ KİMLER BELLİ.BABASİNİN ERMENİ OLMASİNDAN GURUR DUYACAKLAR COK COK BELLİ

Yanıtla . 8Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 22:03
12

Abdullah - @Ger 14 10 nolu yoruma cevabı: Ne oldu daha dün hepimiz Ermeni'yiz derken şimdi Ermenilik kötüleniyor. Demek ki dönmeye alışılmış.. Küçücük bir hayat için fırıldak olmaya gerek yok.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 21 Şubat 10:19
09

Arif - Şevki Yılmaz sana ne söylense emin ol az kalır. S. Almanya'ya git tekrar sana kucak açanlara adam olsan hristiyan ülkeye kacmazdin zaten

Yanıtla . 11Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 20:10
07

M. Karali - 28 şubatı çağıranlardan biri olan şevki yılmaz yine bildiğimiz şevki yılmaz. Geçen yıllar ona olumlu hiç bir şey katmamış anlaşılan.

Yanıtla . 24Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 18:31
06

Söz - Şimdi konuşuyor 28 şubatta erbakan hocamı satıp arkasına bakmadan yurt dışına kaçtı

Yanıtla . 29Beğen . 0Beğenme 19 Şubat 18:13
08

Delikanlılık Zordur - @Söz 06 nolu yoruma cevabı: Ulan ne olduğunu delikanlı gibi söyle günlük 50 yerde tırt yapıp soldan çarklı olursun işin içine harbi delikanlı sistemin tozunu attıran şevki hoca olunca bizim erbakan ayaklarına yattın delikanlılık zordur senin yanından hiçmi hiç geçmez

Yanıtla . 3Beğen . 4Beğenme 19 Şubat 19:34
05

Benden Söylemesi - YAZIKLAR OLSUN LANET OLSUN BU TOPRAĞIN EKMEĞİNİ YİYİYORSUN BU CUMHURİYETTE VEKİLLİK VAPTIN LANET OLSUN HARAM ZIKKIM OLSUN ALDIĞIN MAAŞ

Yanıtla . 28Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 18:05
04

Benden Söylemesi - kötü söz söyleyene aittir kendisi TÜRK mü bakmak lazım

Yanıtla . 28Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 18:02
03

Poyraz - Şevki yılmazın soyunda yunanlılık varmı acaba

Yanıtla . 23Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 17:56
02

Vatandaş - Bir zamanlar yurt dışına neden kaçmıştı?Mal varlığını ne zaman edinmiş nasıl edinmiş?

Yanıtla . 33Beğen . 1Beğenme 19 Şubat 17:40
01

Hüseyin Büyük - Şevki Yılmaz artık bu milleti esaretten kurtaran büyük komutanlara dil uzatma

Yanıtla . 37Beğen . 3Beğenme 19 Şubat 17:06