- 17 Mayıs 2019

Akar’dan o sözlere sert cevap!

TBMM Genel Kurulunda CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın vermiş olduğu Yap-İşlet-Devret projelerinin araştırılmasına ilişkin önerge görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Herkesin karnını doyuruyorsun, her türlü ihtiyacını karşılıyorsun yine de oy vermiyorlar." sözleri tartışma yarattı.

TBMM Genel Kurulunda CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın vermiş olduğu Yap-İşlet-Devret projelerinin araştırılmasına ilişkin önerge görüşmelerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın "Herkesin karnını doyuruyorsun, her türlü ihtiyacını karşılıyorsun yine de oy vermiyorlar." sözleri tartışma yarattı.

KİMİN KARNINI DOYURUYORSUNUZ?

Önerge sahibi olarak söz alan Akar, konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine değinerek şunları söyledi. ‘Sayın Başkan, değerli milletvekilleri; sözüme Sayın Recep Erdoğan'ın bir sözüyle başlamak istiyorum. Okuyorum çünkü hata yapmak da istemiyorum: "Herkesin karnını doyuruyorsun, her türlü ihtiyacını karşılıyorsun yine de oy vermiyorlar." diyor. Şimdi, ben merak ettim kimlerin karnını doyurdu diye. Sizlere sormak istiyorum: Çiftçinin mi karnını doyurmuş? İşçinin mi karnını doyurmuş? Esnafın mı karnını doyurmuş? Emeklinin mi karnını doyurmuş? Yoksulun mu karnını doyurmuş? Memurun mu karnını doyurmuş? İşsizin mi karnını doyurmuş? EYT'lilerin mi karnını doyurmuş? Hiç merak ettiniz mi kimin karnını doyurmuş? Ben söyleyeyim size kimin karnını doyurduğunu, tam da araştırma önergem bununla ilgili.Hani bahsettiğimiz beşli çete var ya, hani bahsettiğimiz 5-10 müteahhidi geçmeyen yap-işlet-devlet modelleriyle bugün yaşadığımız ekonomik krizin temellerini oluşturan müteahhitler var ya, hah, tam onların karnını doyurdu Recep Erdoğan’ dedi.

YAP-İŞLET-DEVRET PROJELERİNE 1 YILDA 6,3 MİLYARLIK KAYNAK

CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, yap-işlet-devret projelerinde Hazinenin vermiş olduğu garantilere dikkat çekerek, şehir hastaneleri yapılıyor, havalimanları yapılıyor, köprüler tüneller yapılıyor ve hepsinde yolcu, hasta ve araç garantisi veriliyor. Milletin cebinden 1 lira çıkmayacak diyenlerin bu garantiler yüzünden 1 yılda Hazineden 6,3 Milyar TL kaynak aktarmak durumunda kaldığını söyledi. Köprü ve tüneller için geçiş ücretlerinin Dolar kuru üzerinden belirlendiğinin altını çizen Akar, sadece 2018 yılında Osmangazi Köprüsü, Avrasya Tüneli ve Yavuz Sultan Selim köprüsünden garanti araçlar nedeni ile Hazinenin 2 Milyar TL kaynak ayırmak zorunda kaldığını söyledi.

HAVA DA KARA DA FATURA HEP VATANDAŞA

Köprü ve Tüneller deki ağır faturanın Havaalanlarında da yaşandığını belirten Akar, İstanbul yeni havalimanı için bu garantilerden kaynaklı 600 Milyon Euro’nun bu yılsonunda ödenmek durumunda kalınacağını söyledi. Tablonun diğer havaalanlarında da farklı olmadığının altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Zafer Havaalanında iç hatlarda 2 euro, dış hatlarda 10 euro olan yolcu garantisinin İstanbul yeni havaalanında iç hatlarda 5 euro, dış hatlarda 20 euro olduğunu bu şekilde hazinenin kasasının boşaldığını söyledi. Yap- İşlet- Devret projelerinin araştırılması için önergesine destek isteyen Akar’ın önergesi AKP ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

03

Gercekçi.. - melikşah Adam devlet garantörü verilerek milletin haberi olmadan cebinden para alınıyo, millet borçlandırılarak devlet ve millet zarara uğratıliyo diyo ve buna araştırma önergesi veriyo, bunu araştırma komüsyonu kurulmasını akp ile mhp reddediyo,sen çıkmış benzin kuyruğu yağ kuyruğu diyosun.Bi tarih okuyun o benzin,yağ,su kuyruklarınin sebebi kıbrıs çıkarması yüzünden türkiyeye koyulan ambargodur.Korkma 21.yy da kimse benzin yag kuyruğuna girmez.40 sene önceydi o.Ama 21.yy da tanzim çadırinda domates kuyruguna girmekten bahsetme sakın...

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 18 Mayıs 23:30
02

Meli̇kşah - ey vekil peki sen kimin karnını doyurdun. kendi cebini doyurmaktan başka. bırakın bu yiyim ayaklarını. yok bizim birbirimizden farkımız misali balçıkla duvar sıvanmaz. önce kendin bir aynaya bakacaksın sonra başkasını eleştireceksin. değilmiydi sizin zihniyette olanlar bu ülkede çalıp çalıp avrupaya kaçıranlar. bu ülkede yaşayanlar susuzluğu, elektriksizliği, yağ ,tüp kuyruklarını daha unutmadı. sanki bu ülkenin gelişmesi için elini taşın altına koydunuzd a şimdi çıkmışsın boş boş konuşuyorsun. güleyim bari... hahahahahahahahahahahah............................i

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 12:14
01

ahmet - chp bu ülke için ne yapmış, tek karnını doyurduğunuz kesin , heykelciler ve sanatçılar anca onlara dökün paraları, anca heykel yapın kimseye faydası olmayan heykel yaparak iş yaptık deyin.Haydar bulut , önce ilin için ne yaptın onu da söyle..

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 17 Mayıs 11:07

403 Erisim Engellendi

Error 403 Erisim Engellendi

Erisim Engellendi

Guru Meditation:

XID: 39227472


Varnish cache server