- 07 Ocak 2020

İzmit Belediye Meclisi'nde kavga çıktı!

İzmit Belediye Meclisi'nde AKP'li meclis üyesi Vedat Yoldaş ile CHP'li meclis üyesi Çetin Sarıca arasında gerginlik yaşandı.

Büyütmek için resme tıklayın

AKP’li Meclis Üyesi Aykut Çağlayan verdiği önergede, “Gökçeören Mahallesinde ikamet eden gençlerimiz ve komşu köylerimizde ikamet eden gençlerimizin faydalanması için spor sahası talep etmektedir. Önümüzdeki dönem spor tesislerin nerelere yapacağı konusunda komisyona aktarılması ve bilgi verilmesini talep ediyoruz” ifadelerinde bulundu. Bir diğer önerge  AKP’li Meclis Üyesi Şener İnce’den geldi. İnce, “ İzmit ilçesi Boğazova Caddesi’nde alkollü satış yapan bir iş yeri açılmıştır. Okul karşısında iş yapmaktadır. Ruhsatı olup olmadığı, var ise okulun orada açılıp açılmadığı konusunda bilgi istiyoruz” önergesinde bulundu.

“YÜKSEK FATURADAN MI KAPANDI?”

Hürriyet söz konusu önerge hakkında, “Biz hassas davranmaya gayret ettik. Fiili olarak okul yok, asayiş durumundan bir şey yok dedi emniyet. Bizim gözümüzden kaçan bir şey varsa gereğini yaparız. Arkadaşlarımız çok uğraştı ama olmadı” dedi.  AKP’li Meclis Üyesi Vedat Yoldaş ise “İzmit’te bulunan Ortaburun Mahallesi’nde yapmış olunan mahalle konağının fazla elektrik faturası sebebiyle kapatıldığını ve vatandaşların bir araya gelememesi sebebiyle her akşam başka köye gittiğini öğrendik. Gerçekten yüksek faturalardan mı kapatıldığını merak ediyoruz” şeklinde önerge verdi.  Hürriyet önerge hakkında“Yanlış bilginiz var. Büyük ihtimal orada başka bir şey söz konusudur. Orada bildiğimizi kadarıyla köylüler arasında bir sıkıntı var. Jandarma kahve olarak kullanılmasından dolayı bizi arıyor, ticarethane olarak kullanılması yönünde bir şikayet var.

Vedat Yoldaş “Oradaki elektrik faturası sadece konaktan değil yanındaki parkın alanı da belediye tarafından ödendiği için 3 bin TL’lik fatura çıkıyor. O insanları başka bir köye sürüklemenin anlamı yok” dedi. Hürriyet, “Çok büyük bir sıkıntı yok. Kullansınlar engel bir durum yok” dedi. Mecliste sesler yükselirken Hürriyet, “ Bu kadar basit bir konuyu büyütmenin gereği yok. Bir yargıya, hükme varmadan ne değilmiş bir anlayalım” dedi. Mecliste tartışmanın büyümesi üzerine AKP’liler “Biz mi yönetiyoruz” meclisi diye konuştu. Hakan Tanta, “Yapılan konakların çoğunun kullanılmadığını hatta çürümeye terk edildiğini duyduk. Sepetçi’deki köy konağına gittik. Saray gibi gayet güzel bir yapı yapılmış. Spor odası, yoga odası, mutfak, salık odası muhtarın kullandığı bir oda var. Pazar günü gittik haliyle kapalıydı. Doğalgazın çalıştığını gördük. Koskoca bina hamam gibi. Konakların gerçek anlamda kullanılmasını istiyoruz” dedi.  Sesler daha da yükselirken CHP’li Meclis Üyesi Çetin Sarıca ile AKP’li Meclis Üyesi Vedat Yoldaş birbirlerinin üzerine yürüdü. Fatma Kaplan Hürriyet, oturuma 1 saat ara verilmesine karar verildi.

Bir diğer yandan sosyal medyada dolaşan bir video ile ilgili Vedat Yoldaş ayrıca tepkisini dile getirdi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

08

Fikri - Mahalle konakları belediyelerin yandaş doyurma kapısı hiç bir amaca hizmet etmeyen vasıfsız binalar bir kaç odadan ibaret muhtarlık sarayı 15 haneli köye bile 600, 700 bin liralık gösterişli kullanışı olmayan binalar yapılıyor yapılmasına karşı değilim ama iç içe dip dibe mahallere bile küçük küçük mahalle konağı yapılıyor daha kapsamlı ve geleceğe hizmet edecek yapılar spor gibi kültür sanat işlerinin yapıldığı hizmet binaları yapılmalı.. köyde birbirine misafirliğe gitmeyen insanlar kahve olarak kullansın die yapilmamalı.

Yanıtla . 3Beğen . 0Beğenme 10 Ocak 02:24
05

Esnaf - ne zaman hangi ilçede olduğu değil 81 vilayetin ilçelerinde chp nin kendi oturumlarında bile bir birleriyle kavga ederler.o yüzden normaldir bu olaylar

Yanıtla . 2Beğen . 17Beğenme 08 Ocak 11:03
04

Erol Keskin - 9 ay olmuş yapılan 2 icraat var Noel kutlaması pişmaniye festivali birde bol bol ona buna dalaşma.

Yanıtla . 3Beğen . 16Beğenme 08 Ocak 10:28
06

Cahil Cahil Konuşmayın - @Erol Keskin 04 nolu yoruma cevabı: Napsaydı 9ayda sağa sola gereksiz 90 tane oyun parkını veya bilmem nesini yapıp aslolan değerinden 10kat fazlasına mal edip belediyeyi zararamı ugratsaydı Erol

Yanıtla . 15Beğen . 4Beğenme 08 Ocak 12:16
03

İzmit İzmit - Mahalle kabadayıları meclis üyesi olursa sonuç bu olur meclis üyeliğinde eğitim şartı getirilmeli chp li meclis üyesi ak partiliyi chp li bir üyeye saldırmasın diye sakinleştirmeye çalışıyor eğitim önemli ah sokakta görsen selam vermez milletin hakkını savunmak için meclis üyesi olmuş yazık

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 08 Ocak 10:26
07

Berkay Kurtoglu - @İzmit İzmit 03 nolu yoruma cevabı: Bilip bilmeden arsiz arsiz yorum yapacaginiza ilk once patavatsizliginizi kenara birakip isim soyisim kullanmayi ogrenin. O kadar yüreginiz yoksa karinizin etegini giyin!!!

Yanıtla . 0Beğen . 1Beğenme 08 Ocak 19:49
01

Kemal Yalçın - Heykelden samandan, başka bir şey bilmeyen camiye ayakkabıyla giren kafalardan mantıklı davranış beklenemez.

Yanıtla . 4Beğen . 17Beğenme 07 Ocak 21:22