Savaşma yarış!

14 ülkeden, 17 kategoride 531 bisikletçinin katıldığı Akra Grand Fondo Antalya, büyük bir şölene dönüştü. Organizasyona katılan pedallar Toros Dağları’nın eteklerinde eşsiz bir manzara eşliğinde unutulmaz bir gün yaşadılar. Diğer sportif organizasyonlarda Rus ve Ukraynalı sporcular yan yana bile gelmeyi reddederken burada ise tam aksi durum yaşandı.

YOK BÖYLE COĞRAFYA

14 ülkeden 62’si kadın 531 sporcunun katıldığı organizasyon 98 kilometre uzun parkur, 48 kilometre kısa parkur olarak gerçekleşti. Yarışın başlangıcını Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu ile Barut Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Barut verdi. Kemer, doğanın ve tarihin iç içe geçtiği eşsiz coğrafyasında bisiklet sporuyla bütünleşti. Türkiye’nin en çok tercih edilen Gran Fondo yarışlarından biri olma hedefiyle yola çıkan organizasyon, aynı zamanda bir bisiklet festivali havasında gerçekleşti. Bisikletçiler Kemer’in turkuaz koylarından Toros dağlarına doğru pedal bastılar.

BARIŞ İÇİN PEDALLARA BASTILAR

Yarışta dünyanın gözü Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline çevrilmişken, Kemer’de tarihe ışık tutacak büyük bir barış macerası yaşandı. Dünya savaşın durdurulması için seferber olurken ve birçok organizasyonda Rus ve Ukraynalı sporcular yan yana bile gelmeyi reddederken burada tam aksi durum yaşandı. Organizasyona katılan Rus ve Ukraynalı bisikletçiler başlangıçla birlikte aynı anda pedal çevirdiler ve bitişe kadar da barış içinde kıyasıya bir mücadele verdiler.

AKRA GRAN FONDO POWERED BY AG TOHUM 2022 İLK ÜÇ SIRASI İSE ŞU ŞEKİLDE OLDU

Uzun Parkur Erkekler ilk üç

1. Kirill Krasavin (Peace No War)

2. Muhammed Erkan (Dost Bisikletler)

3. Artem Shcherbyna (LeaderCitron Team)

 

Uzun Parkur Kadınlar ilk üç

1. Gamze Ceyhan (Treck RMK)

2. İlkem Gökçe (Bireysel)

3. Melike Çakır (Bireysel)

 

Kısa Parkur Erkekler ilk üç

1. Nurullah Yurteri (Akdeniz Belediye Spor)

2. Barış Akkoyun (Muğla Karya)

3. Tunahan Özer (Cyclist Türkiye)

 

Kısa Parkur Kadınlar ilk üç

1. Selinay Tuğçe Kır (Aktif Pedal)

2. IrenaVasilevskaya (Aerostar Team)

3. Meltem Kılıç (Velocity 216)

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/10205008/savasma-yaris