Özdemir: Ben odayı icraya vermedim; ödeme ihtarı gönderdim

Kocaeli Lokantacılar Odası Yönetimi, eski başkan Hikmet Özdemir’in  alacakları için odayı icraya verdiğini söylemiş, Kocaeli Lokantacılar Odası Başkan Vekili Adnan Kazdal,  oda binasında gerçekleştirdiği basın açıklamasında, “2022 yılı 13 Mart tarihine kadar son 9 ayda ki alacağı maaş, odanın borçları ve kongre masrafları olabileceği için bu para kendisinde ödenememiştir. Toplam 31 bin liralık 5 maaş alacağı olmasına rağmen kongre neticesinde başkanlık görevi sona erince odamız yetkilileri ile hiçbir diyaloğa girmeksiniz 44 bin 350 lira alacağı olduğu bahisle bunca yıl başkanlığını yaptığı ve 10 yıldır maaş aldığı Kocaeli Lokantacılar Odası’nı haciz yolu ile alacağını tahsil etmek için icra davası açmıştır” ifadelerini kullanmıştı.

“1O YILDIR ODA AİDATI ÖDEMEDİĞİNİ SEN ÖNCE AÇIKLA”

Kocaeli Lokantacılar Odası eski Başkanı Hikmet Özdemir söz konusu iddialar hakkında yazılı yanıt verdi. Özdemir, “Adnan Kazdal önce evrak okumasını öğrensin. Kamuoyunu ve üyeleri yanıltmasın. Ben odayı icraya vermedim, ödeme ihtarı gönderdim.  Birilerinin hazırldığı metni okumak ile bu işler olmaz. Kazdal, neden 10 yıldır oda aidatı ödemediğini sen önce açıkla. Benim dönemimde başkan vekilleri de olmak üzere bütün yöneticiler 13 Mart 2022 tarihine kadar kanuni haklarını aldı.

“YANLIŞ BİLGİ VERİLİYOR”

Ben 2021 yılının Haziran ayı ile 2022 yılının Mart ayları arasında olan dönem için ihbar çektim. Odayı icraya vermedim. Adnan Kazdal’a akıl hocaları yanlış bilgi veriyor. Gel benden randevu al ben sana bütün gerçekleri anlatayım. 1290 oda üyemiz şunu çok iyi bilsin ki ben odamızı icraya vermedim sadece ödeme ihbarı çektim. Adnan Kazdal’ı dürüst ve şeffaf olmaya davet ediyorum” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/10211073/ozdemir-ben-odayi-icraya-vermedim-odeme-ihtari-gonderdim