Kocaeli’nin dört bir yanında Akşener afişleri

İYİ Parti Kocaeli İl Teşkilatı tarafından Kocaeli’nin dört bir yanına ‘az kaldı.org’ isimli kampanyanın afişleri asıldı. Reklam filminin de yayınlandığı, sloganı “az kaldı” olarak belirlenen reklam filminde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in, “Biz iktidara yürüyoruz. Milletimizle beraber el ele, omuz omuza, gönül gönüle iktidara yürüyoruz. Çok az kaldı. Güneşin doğmasına çok az kaldı” sözleri de sosyal platformlar üzerinden yayınlandı. Kampanyanın yer aldığı azkaldi.org sitesinde ekonomi, hukuk, kuvvet ayrılığı, İstanbul Sözleşmesi, medya, gelir, mülakat, borçlar, çifçiye destek gibi sorunlar yer alırken çözümleri de aynı sitede paylaşıldı.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ PAYLAŞILDI

Örneğin, ‘Hukuk Devleti Adalet İle Buluşacak, Yargı Bağımsız ve Tarafsız Olacak’ sorununun çözümü için şu ifadelere yer verildi; “Türkiye her alanda olduğu gibi yargı ve adalet sisteminde de büyük bir erozyona maruz bırakılmıştır. Yargı kararları, gündelik siyasi hesapların parçası haline getirilmiş, hakimler ve savcıların yer ve yetki teminatları gasp edilerek verdikleri ve verecekleri kararların kontrol altına alınması amaçlanmıştır. Devlet ve milleti bir arada tutan en önemli unsur olan adalet duygusu haddinden fazla yara almıştır. İYİ Parti olarak bizler, sadece kağıt üzerinde değil, uygulama ve teşkilatlanma bakımından da aldığı kararları, gerçekten “millet adına” verebilen tarafsız ve bağımsız bir yargı sistemi kurulmasını sağlayacağız.

HUKUK FAKÜLTELERİNİN SAYISI AZALTILACAK”

Hakimlik teminatının daha sağlam temellere oturtulması için, yetki ve coğrafi teminat güvencesi sağlanacak. Adalet Bakanı ve Müsteşarına, Hakimler Kurulu’nda yer almayacak. Hâkim ve savcıların mesleğe kabullerinde ve yükselmelerinde objektif kriterleri esas alınacak, hukuk eğitiminin kalitesini yükseltmek amacıyla hukuk fakültelerinin sayısı azaltılacak, akademik kadro ve müfredat konularında kapsamlı iyileştirmeler yapılacak.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/10379382/kocaelinin-dort-bir-yaninda-aksener-afisleri