“Otur Fatma” ile 1’inci olan KOÜ’lü gençler Vali Yavuz’agitti

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi tarafından 12-13 Mayıs 2022 tarihleri arasında üniversiteler arası “Anadolu’nun Mirası Soframda” isimli yemek yarışması düzenlendi. Yarışmada 22 üniversite, 39 grup ve 71 öğrenci arasından Kocaeli’nin yöresel yemekleri ve tatlı kategorisinde “Otur Fatma” isimli tatlı ile Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri birincilik elde etti. KOÜ’lü öğrenciler, Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.

AKADEMİSYENLER DE YER ALDI

Ziyarette; Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Emrah Özkul, KOÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Öğr. Üyesi Dr. Dilek Dülger Altıner, Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selda Uca, Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Öğr. Üyesi Dr. Alican Akçiçek, Fakülte Sekreteri Eyüp Altındağ ile öğrencilerSena Çengelköy, Emircan Sarıkaya, Seval Palabaş, Nezihe Büşra Çayır, Ayhan Işıkoğlu ve Uhud Tarım hazır bulundu.

TATLI İKRAM ETTİLER

Vali Yavuz’a yarışma içeriği ve yaşanılan süreç hakkında bilgi sunumunda bulunan öğrencilerbirincilik elde ettikleri “Otur Fatma” isimli tatlıyı ikram ederekkabullerinden dolayı teşekkür ettiler.Öğrencilerle bir süre sohbet eden ve tatlıyı çok beğendiğini belirten Vali Seddar Yavuz, öğrencilere çeşitli hediyeler verip, ilimizin tanıtımına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ederek başarılarının devam etmesi temennisinde bulundu.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/10443928/otur-fatma-ile-1inci-olan-koulu-gencler-vali-yavuzagitti