AK Kadınlardan İzmitli Kadın işletmecilere destek turu

AK Parti hükümetiyle sayısı artan kadın girişimcileri ziyaret eden Demirtaş, “Her zaman girişimci kadınlarımızın yanındayız” dedi.

2014 yerel seçimlerinde ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yoğun bir tempoda başarılı çalışmalar sergileyen AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve ekibi çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Siyasi parti faaliyetlerinin yanı sıra sosyal faaliyetleri de ihmal etmeyen kadın kolları yöneticileri son olarak atlattıkları cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından sosyal çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İzmitli kadın girişimcilere yönelik destek turlarına başlayan İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve ekibi kadın girişimcilerle bir araya geliyor.


GİRİŞİMCİ KADINLARA DESTEK

Kadın kolları yöneticileri seçim sürecinde büyük bir uyumla sergiledikleri ekip çalışmalarıyla zaferle çıkılan yerel seçim ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gösterdikleri gayretleri sürdürüyor. AK Parti hükümetiyle sayıları artan girişimci kadınlara destek turuna çıkan Aysel Demirtaş ve yönetimi, İzmitli girişimci iş kadınlarına yönelik ziyaretler düzenliyor ve teşvikte bulunuyor. Bu doğrultuda Elit sanat evi cafe Güner ve Güler kasap kardeşlerin işlettiği ve Kuruçeşme Teras cafe Nihal Adar’ın işlettiği işyerlerinde toplantılarını yaparak destek verdiler.


SOSYAL FAALİYETLERE DEVAM

AK Parti İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve ekibi tarafından yürütülen çalışma kapsamında geçtiğimiz hafta yine İzmitli kadın girişimcilerden olan ve KOSGEB kredisiyle girişimciliğe atılan Gülen ve Güner Kasap kardeşlerin işlettiği Elit Sanat Kafe’yi ziyaret etti. Programın devamında geçtiğimiz akşam aynı zamanda İlçe Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyesi olan Nihal Adar’ın işletmeciliğini yaptığı Teras Kafe’ye konuk oldu. Adar’ın ev sahipliğinde bir araya gelen kadın kolları üyeleri hem sohbet etme imkanı buldu hem de stres attı.


‘KADIN GİRİŞİMCİLERİMİZİN YANINDAYIZ’

AK Parti hükümetiyle birlikte artan kadın girişimcilerine her alanda destek vereceklerinin vurgusunu yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, kadın kolları olarak her alanda girişimci kadınların yanında olduklarını söyledi. Aynı zamanda Nihal Adar’a da ev sahipliğinden ötürü teşekkürlerini sunan Demirtaş, “Girişimci kadınlarımızın her zaman yanındayız. Bu alanda faaliyetlerimiz devam edecek. AK kadınlar olarak İzmit’te farklı dallarda girişimci kadınların mekanlarına misafir olarak destek vermeye devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1294206/ak-kadinlardan-izmitli-kadin-isletmecilere-destek-turu