JMO'da Ergün Hane’nin adı öne çıkıyor

 

 

 

 

 

Kentimizin en önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Jeofizik Mühendisleri Odası yeni başkanını 16 Mart Pazar günü seçiyor. Birlik Grubu olarak seçime giren başkan adaylarından Ergün Hane, güçlü ekibi ile kongre öncesi bir hayli öne çıkıyor. Hane, her zaman partiler üstü bir kimlikle hareket ettiklerini, ekibinde her düşünceye sahip üyelerin olduğunu belirterek seçimleri kazanacaklarını söyledi.

 

ŞEFFAF VE KATILIMCI BİR YÖNETİM

 

Hane ayrıca şu görüşlere yer verdi. "Seçimlere katılmamızın amacı üyeler, akademisyenler ve mesleğe ilgi duyan meslektaşlarımız ile bir türlü kurulamayan bağı oluşturmak, şeffaf ve katılımcı bir yönetimle üyelerin hak ve değerlerine sahip çıkmaktır.  Jeofizikte "Birlik Grubu" olarak, oy kaygısı ile kurulmuş yönetimlerin aksine birleştirici, katılımcı, değerlerine saygılı ve mesleğine değer veren insanlardan oluşmuş kadrolarla göreve talibiz" diye konuştu. Hane, 15 Mart saat 10:30’da Genel Kurul, 16 Mart Pazar günü ise sabah 8:00 ile 17:00 arası Jeofizik Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Salonu'ndaki kongreye üyeleri beklediğini de sözlerine ekledi.

 

            Başkan adayı Ergün Hane'nin hedefleri...

 

  1. Bölgemizde, yazılı ve görsel medyada 7. dönemde olduğu gibi odamızın ve jeofizik mühendislerinin tekrar aktif olunması tesis edilecek.
  2. Üniversite ve ilgili kamu kurumları ile işbirliği yapılıp sosyal faaliyetlerimizin (kurs,seminer,panel v.b) arttırılması, tekrar barışık olunması sağlanacak.
  3. Yeni mezunlarımızın mesleklerini yerinde öğrenmeleri, mesleki alanda iş bulabilmeleri için yardımcı olunması.
  4. Öğrenci üyelerimizin, okurken açık laboratuar olan özel sektörümüzün desteği ile mesleki uygulamaların yerinde gösterilmesi ve mesleklerine olan alakalarının arttırılması.
  5. Meslektaşlarımızın ürettiği Zemin ile Temel Etüt raporlarının odamızda vizeletilmesi ve sicil durum evrakının alınması zorunluluk olmaktan çıkartılmış, bildiğiniz üzere odamız gelirleri tamamen yok edilmiştir. Bu anlamda odamızın ayakta kalması ve faaliyetlerini yürütebilmesi için yeni gelir kaynaklarının oluşturulması şart olmuştur. Bu yönde yapıcı fikirlerin hayata geçirilmesi yönünde adımlar atmak istiyoruz.

 

HANE’NİN YÖNETİM

KURULU ADAY LİSTESİ

 

1-Ergün HANE (başkan)

2- Doc.Dr. Bülent ORUÇ

3-Tolga ÇETİN

4-Serhat BEYAZIT

5-Kübra ALTINTAŞ

6-Mehmet TOMRUK

7-Turan ÖZKURT  

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1296301/jmoda-ergun-hanenin-adi-one-cikiyor