Babalarını katledenler çocuklarını da kandırdılar

Kocaeli'de terör örgütünün gençlik yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alındıktan sonra tutuklanan 14 üniversite öğrencisi arasındaki 2 gencin babalarının, 1994 yılında teröristlerce Bitlis'te katledildiği ortaya çıktı.
Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce, 6 Haziran'da düzenlenen operasyonda, terör örgütünün gençlik yapılanmasında yönelik operasyonda 15 üniversite öğrencisi gözaltına alındı.
Zanlılar Hakan B, Mehdi A, Mutih A, Kenan D, Faruk G, Mazlum K, Yakup T, İsmail K, Feyzullah K, Cüneyt A, Medet A, Murat Y, Yunus A ve Murat K. emniyetteki işlemlerin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandı, İsmail E. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Zanlılar arasında bulunan Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Hukuk Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Hakan B'nin babası Ziya B. ile KOÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü 2. sınıf öğrencisi Mehdi A'nın babası Zeki A'nın, terör örütü üyelerince, Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı Köprücük köyüne 1994 yılından düzenlenen saldırıda öldürüldüğü öğrenildi.
17 yıl önce teröristlerce köylerinde babalarının da arasında bulunduğu 5 kişi katledilen Hakan B. ve Mehdi A'nın, emniyetteki ifadesinde, suçlamaları kabul etmedikleri, babalarını da terör örgütünün öldürmediğini savundukları öğrenildi.
Bu arada, terör örgütü üyelerinin, üniversite öğrenimi için Kocaeli'ye gelen maddi durumu iyi olmayan öğrencilere kayıt sırasında yardımcı oldukları ve maddi destekte bulundukları, zamanla da gençleri terör örgütünün içine çektikleri kaydedildi.
Öte yandan, zanlıların, Kocaeli'de bir dergiye ait ofisi örgütsel faaliyetlerin planlandığı merkez olarak kullandıkları, evlerinde yapılan aramada, çok sayıda örgütsel döküman ile 8 adet İncil bulunduğu bildirildi.

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1298249/babalarini-katledenler-cocuklarini-da-kandirdilar