DOĞAN: DÖRT KURUM BİR ARADA ÇALIŞIYOR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Acısu Parkı projesinde tüm detayların en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü belirterek, “SEDAŞ, TELEKOM, İZGAZ ve ISU çalışmalarına devam ediyor” dedi

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, çalışmaları yakından takip ediyor. Doğan, Acısu Parkı ve çevresinde yapılan yenileme çalışmalarını yerinde denetledi. Çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Doğan, bölgenin en kısa sürede yeni görünümü ile hizmete açılacağını söyledi. Başkan Doğan “Acısu Bölgesi kentimizin tescilli alanlarından birisi. Geçtiğimiz dönemlerde Anıtlar Yüksek Kurulu’na sunulan proje uygulanıyor. Bakırcılar Sokağı ve bu sokağa bağlı diğer yollarda ve park alanında çalışmalar gerçekleştiriliyor. Burası tamamlandığında bölgenin çehresi değişecek” dedi.

TÜM DETAYLAR TAMAM

Projede tüm detayların en ince ayrıntısına kadar düşünüldüğünü dile getiren Doğan “ SEDAŞ, TELEKOM, İZGAZ ve ISU çalışmalarına devam ediyor. Alanda çalışan kurum sayısı çok oldukça işin ilerleme hızı da buna bağlı olarak değişiyor. Her kurumun çalışma şekli farklı. Bizde buna uyarak hareket etmek zorunda kalıyoruz. İzmit Belediyesi olarak paramız var, projemiz hazır. Ancak tüm sürece belediye olarak hakim olmamız mümkün değil. Alt yapı çalışmaları ilerledikçe bizde arkadan çalışmalarımızı hızla gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu. Mikro Taksi Durağı ile ilgili yer sıkıntısında hem taksicilerin hem de Anıtlar Yüksek Kurulu’nun çıkarlarını gözeterek çözüm aradıklarını söyleyen Doğan, iki taraf arasında taksi durağı yeri konusunda çözüm bulamadıklarını ve konunun Kocaeli Valiliği’ne aktarıldığını bildirdi.

OLUMSUZLUKLAR OLUYOR

Yapılan çalışmalar sırasında toz ve gürültüden dolayı vatandaşların rahatsızlık duyduğunu bildiklerini ifade eden Doğan “ En kısa zamanda çalışmaların tamamlanması için gayret gösteriyoruz. Ancak bizlerinde elini kolunu bağlayan bir takım hukuksal süreçler var. Bunları aşmaya çalışıyoruz. Halkımızdan bu süreçte biraz sabretmelerini istiyoruz. Çalışmalar tamamlandığında bu bölgede ki 100 yıllık sorun çözülecek. Bölge İzmit’in tarihi ve turistik yerlerinin başında gelecek. Burası turistlerin gelip göreceği bir yer olacak” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1300176/dogan-dort-kurum-bir-arada-calisiyor