Katırcıoğlu: Kocaeli’den hiçbir zaman kopmadık

AKP’de açıklanan 11 kişilik milletvekili aday listesinin ikinci sırasında yer alan Radiye Sezer Katırcıoğlu, listelerin açıklanmasının ardından ailesi ve aile dostları ile birlikte Değirmendere Veçera Cafe’de bir araya geldi. İkinci sırada olmanın kendisini heyecanlandırdığını belirten Katırcıoğlu, 2 yaşından itibaren Kocaeli’de yaşadığını ve bu kent için önemli projelere imza atacaklarını kaydetti.

 

“İKİ KADIN MECLİSE GİDERİZ”

Listelerin Kocaeli ve Türkiye’ye hayırlı olmasını dileyen Katırcıoğlu, “Kadının siyasetteki önemi AK Parti ile bu listede bir kez daha öne çıktı. Hedefimiz Kocaeli’den iki kadın adayı meclise taşımaktır. Milletvekili sayımızı da artırarak en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Samimiyetle çalıştığımızda burada ilkleri yazmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“KOCAELİ'DE OLACAĞIM”

Kocaeli’deki kadınların kendisinin önceliği olacağını da sözlerine ekleyen Katırcıoğlu, şöyle konuştu: “Meclis görevimizi ve kentteki çalışmaları dengeleri koruyarak yapacağız. Bundan sonra Kocaeli teşkilatı ile iyiye ve doğruya giden yolda çalışacağız. Kocaeli’den hiç kopmadık. Görevim ve eşimin görevi nedeniyle Ankara’ya gittik. Ama eşimin ailesi, benim ailem burada. O yüzden hep bir ayağımız burada oldu.”

 

AİLEDEN BÜYÜK DESTEK

Katırcıoğlu’nun annesi Hadiye Sivaslıoğlu, kızının milletvekili adayı olduğunu duyduğunda büyük sevinç yaşadığını belirtti. Çocuklarıyla gurur duyduğunu söyleyen Sivaslıoğlu, “Kızımın aday olması güzel bir duygu. Memleketi için iyi işler yapacağına inanıyorum” dedi. Kayınvalide Seher Katırcıoğlu ise gelinin bu görevi hak ettiğini kaydetti. Eşi Abdürrezzak Katırcıoğlu da, kadınların önemli görevlere gelmesinden mutlu olacaklarını ifade ederek, “13 yıldır hizmet eden eşimin aday gösterileceğini bekliyordum” dedi.

 

RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU KİMDİR?

1965 Malatya doğumlu. Aslen Kocaelili olan Katırcıoğlu, 1967 yılında İzmit’te Kadıköy Mahallesi’ne geldi. Atatürk İlkokulu, Mimar Sinan Ortaokulu, İzmit Kız Meslek Lisesi’ni bitirdi. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. Atıl Üniversitesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Yüksek Lisans yaptı. “AK Parti yönetiminde kadın siyasetçiler” yüksek lisans tezini verdi. 2004 yılında AKP İl Kadın Kolları yönetimine girdi. 2005 yılında Kadın Kolları Genel Merkezi’nin MKYK’sında görev aldı. 10 yıl Ankara’da çeşitli görevlerde bulundu. Elektrik Yüksek Mühendisi Abdürrezzak Katırcıoğlu ile evlendi. Katırcıoğlu’nun Zeynep ve Ahmet Furkan isimli iki çocuğu var.

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1304790/katircioglu-kocaeliden-hicbir-zaman-kopmadik