Kandıra’da 23 Nisan coşkuyla kutlandı

 

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 94. yıl dönümü Kandıra’da coşkuyla kutlandı. Bayram, Hükümet Konağı bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Ardından bayramın kutlanması için Prof. Dr. Turan Güneş Kültür Merkezi’ne geçildi. Protokolde Garnizon Komutanı Murat Yaygın, İlçe Kaymakamı Oktay Erdoğan, Belediye Başkanı Ünal Köken, İlçe Jandarma Komutanı İlker Emirze, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Ali Çalışkan, Askerlik Şube Müdürü Adil Emektar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız, Kandıra Meslek Yüksek Okulu Müdürü Nevim Genç ve İlçe Müftüsü Burhan Bilgin yer alırken, siyasi parti temsilcileri, kurum idarecileri, belediye meclis üyeleri, öğrenci ve veliler katıldı.

 

ÖDÜL VERİLDİ

 

Program Saygı Duruşu İstiklal Marşının okunması ile başladı. Açılış konuşmasını Kandıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yağız yaptı. Programın sonunda ilçe genelinde düzenlenen 23 Nisan konulu şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Şiir dalında birinci olan AKV Bağırganlı Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Kumru Kulak, ikinci olan Yusufça Şehit İrfan Yaman Ortaokulu 6. sınıf öğrencisi Duygu Eren, üçüncü olan Bozburun Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Emine Başaran ve resim dalında birinci olan Akçakoca İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Rabia Sena Keleş, ikinci olan Zafer İlkokulu 4. sınıf öğrencisi Şüheda Tekin, üçüncü olan Bozburun İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Sümeyye Güneş’e protokol tarafından hediyeleri takdim edildi.

 

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1306685/kandirada-23-nisan-coskuyla-kutlandi