Nebil Uzun: İşimiz zor olsa da BAL için mücadele edeceğiz

Nebil Uzun, Süper Amatör Lig'de 1-2 ağabey dışında 20 yaşından yüksek futbolcu oynatmayacaklarının altını çizdi ve hedeflerinin Bölgesel Amatör Lig olduğunu vurguladı.

 

9 YAŞ GRUBUNUN 7'SİNDE ŞAMPİYON OLDULAR

9 kategoride de liglerde yarışan, 7 Kocaeli şampiyonluğu 2 de Kocaeli ikinciliği elde eden Kocaeli Güneşspor, U-14 ve U-16 yaş gruplarında Türkiye şampiyonasında başarı ile boy gösterdi. 3 yaş grubunda penaltılar sonucu Türkiye şampiyonasına gitme şansını tepen Yeşil Siyahlılar, U-19'larda ise Kocaelispor'a uzatmalarda yediği golle talihsizlik yaşadı şampiyonanın kıyısından döndü. Son derece başarılı bir sezonu geride bırakan Güneşspor'da Başkan Nebil Uzun, dün basının karşısına geçti.

 

KOCAELİSPOR'UMUZU KUTLUYORUM

Genç bir kadro ile mücadele edeceklerinin altını çizen Yavuz şunları söyledi. "Başta şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, terörü lanetliyorum. Büyük bir onur ve gurur ile başkanlığını yaptığım Kocaelispor'umuzu şampiyonluğundan ötürü kutluyor, Bahri Yavuz ve yönetimini yürekten kutluyorum. Bahri Bey'in önceki günkü basın toplantısında kulübümüz için sarf ettiği övgü dolu sözler için ise ayrıca teşekkür ediyorum.

 

EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ AİLELERİMİZ

Bu yıl bizim için başarılarla geçti. 9 branşın 7'sinde şampiyon, 2'sinde de 2. olduk. Alt yapı antrenörlerimizden çok memnunum. Kendileri ile uzun yıllar çalışmak istiyorum. Alt yapıdan yetiştirdiğimiz oyuncularla bu sezon da yolumuza devam edeceğiz. Bizim en büyük destekçilerimiz tabii ki ailelerimiz. Bursa'da 150'ye yakın sporcu velisi bizim itici gücümüz oldu. Bu yıl kadromuzu korursak BAL'a çıkmayı düşünebiliriz. Ancak sermayesi olan takımlar var. Belediyelerden çok ciddi destek alan kulüpler ile mücadele etmek kolay değil.

 

UĞURCAN VE ADEM GİDİYOR

Kulübümüzde ter döken futbolcularımızın önünü açmaya devam edeceğiz. Bu anlamda 2 oyuncumuzu (Uğurcan ve Adem) profesyonel liglere göndereceğiz. 1-2 ağabey dışında takımda 20 yaşın üzerinde futbolcu olmayacak. Bu sezon bize şampiyonluk yaşatan Ufuk Öğütveren hocam başta olmak üzere, teknik ekibimize, futbolcularımıza, başarımızda emekleri olan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar'a, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire departmanına ve tabii ki velilerimize çok teşekkür ediyorum.

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1314931/nebil-uzun-isimiz-zor-olsa-da-bal-icin-mucadele-edecegiz