Üzülmez, Model Uçak Şenliği'ndeydi

Kartepe Belediyesi, KOÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi ile Türk Hava Kurumu Kocaeli Şubesi işbirliğinde geçtiğimiz günlerde KOÜ Arslanbey Yerleşkesinde 2. Radyo Kontrol Model Uçak Hava Şenliği gerçekleştirildi. Üniversite kampüs alanında havacılık sektörüne hizmet eden pistte düzenlenen şenlikte radyo kontrollü model uçak sahibi İstanbul, Bursa, Karadeniz Ereğlisi, Eskişehir, Sakarya ve Kocaeli’den 30 pilotun gösterileri büyük ilgi ile izlendi.


SPORTİF AKTİVİTELERDEN BAHSETTİ

Çok sayıda davetlinin katıldığı şenlikte konuşan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Kartepe’nin doğal güzelliklerini de ortaya koyacak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle ilçenin adını ön plana çıkartmaya ve duyurmaya çalıştıklarını kaydetti. Yeni bir aktiviteye imza atmanın mutluluğunu yaşadıklarını ekleyen Üzülmez, ilçede yapılan sportif aktivitelerden bahsetti.

 

“YENİ YÖNETİM GÜZEL ESERLER BIRAKACAK”

Üzülmez, “KOÜ aslında asrın depremi olmasaydı Kartepe’nin dünyaya açılan yüzü olacaktı. İnanıyorum ki üniversitenizin yeni yönetimi ile Kartepe Belediyesi olarak başlattığımız projelerle ve çalışmalarla bu birliktelik güzel eserler ortaya çıkartarak ilçemizin bölgede önemli bir yere ulaşmasına destek verecektir” dedi.

 

GÜNÜN ANISINA HEDİYE TAKDİMİ

THK Kocaeli Şube Başkanı Duman, Belediye Başkanı Üzülmez’e havacılık sektörüne katkılarından dolayı model uçak maketi hediye etti. Başkan Üzülmez de, şenlikte gösteri yapan havacılık sektörüne gönül veren model uçak sahiplerine teşekkür ederken günün anısına birer Kartepe manzaralı tablo takdim etti.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1316803/uzulmez-model-ucak-senligindeydi