“Parlamentoda söz sahibi olmak istiyoruz”

KASİAD’ı ziyaret eden SP Kocaeli Milletvekili Adayı Birol Aydın, “Yeniden büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için parlamentoda söz sahibi olmak istiyoruz” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Birol Aydın, önceki gün Kocaeli Aktif Sanayi İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Osman Yavuz ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Ziyarette Türkiye’de ve Kocaeli’de iş adamlarının ve esnafların gelecek kaygısına değinen Birol Aydın, “İnsanımızın alım gücü son zamanlarda iyice azaldı. Esnaf kepenk kapatıyor, üretim yavaşlıyor, işsizlik artıyor. Bu döngü içerisinde bocalayıp duruyoruz. Oysa çözüm çok basit, biz iktidara geldiğimizde çalışan işçilere memurlara ve emeklilere en iyi zamları verdik” dedi.

YENİDEN ADİL DÜZEN
Aydın, “Denk bütçe ve havuz sistemini kurduk. Alım gücü artan vatandaşımız esnafı hareketlendirdi. Dolayısıyla üretim hızlandı, işsizlik azaldı ve şimdi bunu yapmanın yolu adil ekonomik düzeni uygulamaktan geçiyor. Mevcut ekonomik sistem tamamen dışardan ithal edilen ve bize zarardan başka bir şey vermeyen bir sistemdir. Şimdi yeniden adil ekonomik düzen ile yeniden büyük Türkiye idealini gerçekleştirmek için parlamentoda söz sahibi olmak istiyoruz ve desteğinizi bekliyoruz' diye konuştu.''

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1317051/parlamentoda-soz-sahibi-olmak-istiyoruz