Darıca Nenehatun Bilgi Evi açıldı

Hayırsever bir vatandaşın katkılarıyla yapımı tamamlanan Bilgi Evinin açılışına vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, Erzurum Folklor Ekibi gösterileri ve kız öğrencilerin sunduğu halk oyunları vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

 

LİSE ÖĞRENCİLERİNE MÜJDEYİ KARABACAK VERDİ

Açılış konuşmasında çalışmalarıyla ilgili vatandaşlara kısa bir bilgilendirmede bulunan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Vatandaşımıza gece gündüz hizmet etme adına her alanda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Altyapı, sağlık, eğitim, ulaşım ve doğalgaz gibi hizmetlerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinliklerle de halkımıza modern bir kentte yaşamanın ayrıcalıklarını sunma gayretindeyiz. Belediyemizin en önemli projelerinden birisi olan ve ilkini 2009 yılında açtığımız Bilgi Evlerimizde bugüne kadar gençlerimiz adına çok önemli çalışmaları hayata geçirdik. Şu anda Bilgi Evlerinde 42 öğretmen, 60 personel ve 15 bin kayıtlı öğrencimiz hizmet alıyor. Buradan sizlere bir de müjde vermek istiyorum. Bilgi evlerimizde önümüzdeki yıl yeni bir uygulama başlatarak, lisede okuyan gençlerimize de hizmet vermeye başlayacağız. Özellikle dershanelerin kapanmasıyla birlikte oluşacak boşluğu doldurma adına üniversiteye hazırlanan gençlerimize ders ve etüt desteği sağlayacağız. Bu konudaki hazırlıklarımızı tamamlamak üzereyiz. Yeni eğitim öğretim yılı başından itibaren bu projemizi de hayata geçirerek bilgi evlerimizin kapasitesini ve hizmet ağını genişleteceğiz” diyerek yeni açılan Nenehatun Bilgi Evinin ilçeye hayırlı olmasını temenni etti.

 

Konuşmaların ardından Başkan Karabacak, Bilgi Evi’nin yapımına katkı sunan Hüseyin Güzeltepe’ye ilçe halkı adına teşekkür ederek Gönül Birliği Kapısı’nın maketini hediye etti. Kesilen kurdeleyle Bilgi Evi hizmete açılırken, program açılışa katılan vatandaşlara yemek ikramıyla sona erdi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1321118/darica-nenehatun-bilgi-evi-acildi