Kuşkan: Büyükşehir’den cevap bekliyoruz

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Yalçın Kuşkan, parti binasında basın toplantısı düzenledi. Yüksek Hızlı Trene değinen Kuşkan, Ankara ve İstanbul’dan ilk ve son sefer trenlerinin İzmit’te durmadığını hatırlatarak, kent yöneticilerine seslendi. Gar Müdürlüğünden edindiğimiz bilgiler doğrultusunda Yalçın Kuşkan’ın tespitinin doğru olduğu ve Ankara’dan gelen talimatla günde 6 trenin hareket ettiği, 4 tanesinin İzmit’te durduğu, ilk ve son saatlerdeki trenin ise İzmit’te durmadığı öğrenildi.

 

‘ENDİŞELERİMİZ VAR’

Yalçın Kuşkan, “Hızlı Trende ciddi bir ulaşım zafiyeti var. Sabah-akşam ilk ve son saat olarak Ankara ve İstanbul’dan kalkan tren, İzmit’te durmuyor. Aynı sorun ve sıkıntının Gebze’de de devam ettiğini bildirelim. Kenti yönetenlere bu konuda bir uyarıda bulunmak bizim görevimiz” dedi. Diğer yandan, yönetmelikle lise ve ortaokullarda serbest olan türbanla ilgili de konulan Kuşkan, “O konuda ciddi endişelerimiz var. Çalışmalarımız devam ediyor. Kapsamlı bir basın açıklamasını önümüzde hafta yapacağız” diye konuştu.

 

‘KENT KONUT’U GÜNDEMDE TUTACAĞIZ’

Konuşmasına CHP’nin ilçelerdeki bayramlaşma programının bayramın ikinci günü olduğunu duyurarak devam eden Yalçın Kuşkan, geçtiğimiz ay kamuoyuna yansıyan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek’in Kent Konut’tan indirimli daire almasıyla ilgili konuştu. Kuşkan, “Kent Konut’ta güzel olmayan işler var. Orada Sayın Civelek’e hak etmediği halde sağlanan imkanlar var. Bu konunun esas muhatabı olan Büyükşehir Belediyesi’nden bir açıklama beklediğimizi ve bunu sonuna kadar gündemde tutacağımızı aktarmak istiyorum” dedi.  Berfu SOYSAL

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1323824/kuskan-buyuksehirden-cevap-bekliyoruz