Ortakcı: Beklenen düzeye erişeceğimize inanıyorum

"VERİMİMİZ HER GEÇEN GÜN ARTIYOR"

Yarın devre arası kampını tamamlayacak olan Kocaelispor'da Teknik Direktör Ergun Ortakcı, Antalya kampında gelinen noktayı gazetemize değerlendirdi. Ortakcı, beklenen seviyeye kamp sonuna ulaşacaklarına inandığını söyledi ve şu şekilde konuştu: "Antalya kampında her geçen gün verimimizi arttırıyoruz. Kamp sonunda takımın istenen düzeye erişeceğime inanıyorum. Lig haftasında da kalan tüm eksiklerimizi kapatacağımızı ve Gebzespor karşısına hazır bir şekilde çıkacağımızı düşünüyorum.

 

"ALTERNATİFLİ VE KALİTELİ BİR KADRO ŞART"

Omurgamıza ve sistemimize adapte etmek için alacağımız futbolcularıyla ilgili yönetimimiz arayışlarını sürdürüyor. Sadece bu sezonu değil, bir sonraki sezonu da düşünüyoruz. Ben kalırım ve ya da kalmam, ancak bu takımdan ayrılırsam yerime gelecek olan meslektaşıma çok iyi bir takım bırakmak isterim. Bu anlamda elimizde alternatifli ve kaliteli kumaşa sahip futbolcuların fazlalığı oldukça önemli. Belki iddiası yok ama Edirnespor 4 futbolcu aldı. Gebze de 5 takviye yaptı. Gebze ekibi 1-1 biten Aksaray maçında fena değillerdi.

 

SAKATLARIMIZIN İYİLEŞMEMESİ İYİ OLMADI

İyi futbolcu almak tabii ki önemli ancak daha da önemlisi onları yan yana oynatabilmek. Sakatlarımızın tam olarak iyileşmemesi iyi bir gelişme değil. Hamza ve Özgür ile birlikte Kılıç Arslan da kampta sakatlandı. Menisküsünde yırtık olabileceğinden şüpheleniyoruz. Kampta her bir antrenmanın çok önemi var. Burada iyi çalışamayan arkadaşlarımızın lig maratonunda tempolarını bulmaları çok kolay olmuyor. Bu arada önümüzdeki sezonu düşündüğümüz için kamp sonunda başka bir futbolcu göndermeyi şu an düşünmüyorum” Erdem ÖVÜÇ

- Kocaeli Gazetesi, Spor bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1329357/ortakci-beklenen-duzeye-erisecegimize-inaniyorum