AKAR KARTEPEYİ KARIŞ KARIŞ GEZİYOR

 

 Akar'a, Kartepe'de gerçekleştirdiği ziyaretlerinde Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Tahsin Tarhan, Kartepe Belediye Başkan Adayı Yaşar Sönmez ve İlçe yöneticileri eşlik etti. Heyet ilk ziyaretine Uzunçiftlik Kamyon ve Tır Koperatifi kahvaltı programı ile başlayıp, Eşme Ahmediye, İbrikdere, Avluburun, Uzunbey, Ketenciler, Acısu ve Arslanbey ile devam etti.

Uzunçiftlik Kamyon ve Tır Koperatifi Başkanı Aydın Merttük'ün vermiş olduğu kahvaltı oldukça samimi geçerken, Kamyoncu esnafının yaşadığı sorunlara da tek tek değinildi. Bu sorunların başında yaşanan pahalılıktan ötürü mazot alamayan esnafın 10 numara yağ yakması, tonaj problemleri ve yetki belgelerinin fahiş fiyatları eleştirilirken bu konuda daha önce kanun teklifi de veren Akar bir an önce bunun yasalaşması gerektiğini belirtti.

CHP Kartepe Belediye Başkan adayı Yaşar Sönmez, Büyükşehir adayı Tahsin Tarhan ile birlikte Kartepe’nin dünya çapında tanınan turizm kenti haline dönüştürüleceğini, hizmet bakımından dört bölgeye ayırarak yapacakları turizm, ticaret, sağlık, tarım projeleri ile hem bölgenin kalkınacağını, hem esnafın kazanacağını anlattı. Büyükşehir CHP adayı Tahsin Tarhan ise kendi büyük projeleri dışında Sönmez’in projelerinde destek vereceklerini ifade ederek, “bu ekip Kartepe’de yeni bir dönem açacak'' dedi.

Heyet daha sonra esnaf ve köy ziyaretleri yaparak yaklaşan 30 Mart yerel seçimleri için vatandaşlardan destek istedi. Bu ziyaretlerde Akar, 30 Mart seçimlerinin önemine değinerek ''Bu seçimlerde tercihiniz; Bakan evlatları ya da vatan evlatları olacak, AKP 3 Y parolası ile geldi yolsuzluk, yoksulluk ve yasaklar... Sizlerde buna inanarak oylarınızı verdiniz ancak; şu an görülüyor ki, AKP hükümeti boğazına kadar yolsuzluğun içine gömülmüş bunu da yasaklarla kapatmaya çalşıyor, hukuku hiçe sayan bir hükümete bu seçimlerde sizler dur diyeceksiniz ki hepsine Yüce Divan yolu açılsın, herkes hesabını versin'' dedi.

Kartepe sıkılmadık el dinlenmedik vatandaş bırakmayan CHP Heyeti, ''Hem Yerelde hem de Genelde bu sorunlara çözüm olmak için vatandaştan destek isteyerek ziyaretlerini gecenin ilerleyen saatlerinde sonlandırdı.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1330024/akar-kartepeyi-karis-karis-geziyor