Mardinliler doyasıya eğlendi

 

 

 

 

2009 yılında kurulan ve Hatip Erkınay’ın başkanı olduğu Marmara Mardinliler Derneği (MA-MA) tarafından beşincisi düzenlenen Mardinliler gecesini Yarımca Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. Yaklaşık 1000 kişinin katıldığı gecede ünlü şarkıcı Murat Kurşun sahne aldı.

 

PROTOKOL AKINI

Düzenlenen Mardinliler gecesine CHP Körfez Belediye Başkan adayı Reşat Başar, AKP Derince Belediye Başkan adayı Ali Haydar Bulut, eski Bekirpaşa Belediye Başkanı Abdullah Köktürk, Derince Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bekir Sargın, Midyatlılar Derneği Başkanı Zeyni Oğuz, Kocaeli Erzurumlular Derneği Başkanı Avni Gözütok ve Mardinliler katıldı.


MARDİNLİLERİN VARLIĞI

Gecede konuşan MA-MA Derneği Başkanı Hatip Erkınay, üyelerinin en büyük güçleri olduğunu söyledi. Erkınay, “Biz bölücülük yapmıyoruz. Tüm halkla bir aradayız. Burada her yöreden insan var. STK’lar olarak değerimizi ortaya koymamız lazım” diyerek Kocaeli’de Mardinlilerin varlığının bu dernekle birlikte ortaya koyulduğunu ifade etti. Erkınay aynı zamanda 9-10 Ağustos tarihlerinde 70 genci Sarısu kampında ücretsiz misafir edeceklerini de söyledi.

 

MURAT KURŞUN SAHNEDE

Mardinliler ve konuklar saat 21.00’a kadar davul zurna ile yöresel oyunlarını oynadı. Daha sonra ise Mardinli sanatçı Murat Kurşun sahne aldı. Kurşun, böyle bir geceye katılmaktan dolayı mutluluğunu belirtti. Murat Kurşun’un sahne almasından sonra da eğlenmeye devam eden Mardinliler yöresel yemekler eşliğinde muhteşem bir gece geçirerek doyasıya eğlendi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1330208/mardinliler-doyasiya-eglendi