AKP’liler iftarda 2 bin kişiyi ağırlayacak

AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, AKP kuruluş yıldönümü dolayısıyla iftar yemeği organize edeceklerini duyrdu. Civelek; “İftar programımıza yaklaşık 2 bin kişi katılacak” dedi

Adalet ve Kalkınma Partisi(AKP) İl Yönetim kurulu toplantısı önceki gün parti binasında gerçekleşti. İl başkanı Mahmut Civelek başkanlığında gerçekleşen toplantıya yönetim kurulu üyeleri eksiksiz katıldı. Toplantı öncesi il başkanı Mahmut Civelek, basın mensuplarının sorularını cevaplandırırken gündeme dair açıklamalarda bulundu. Civelek, şimdiye kadar 830 tane fakir sofrasında yer aldıklarını ve devam edeceklerini açıkladı. Civelek, gündemde olan SUMOTAŞ sorununa da değinerek, ortak çözüm için çabalayacaklarını söyledi. Civelek, diğer siyasi partilerinin çalışmalarını eleştirerek, “Bizi izlemeye devam etsinler” dedi.
FAKİR SOFRASINDA OLMAYA DEVAM
İl başkanı Mahmut Civelek, konuşmasına başlamadan önce son bir haftadır şehit düşen askerler için Allahtan rahmet ailesi için sabır diledi. Civelek, şehit haberlerinin canlarının sıktığını belirtirken, aydınlık bir Türkiye için ise terörle mücadelenin devam ettiğini söyledi. Civelek, öte yandan AKP Kocaeli olarak tüm ana kademeler başta olmak üzere iftar programlarında fakir sofralarında olmaya devam ettiklerini kaydetti. Civelek, şimdiye kadarki süreçte 830 tane fakirin sofrasında yer aldıklarını belirtti. Civelek, aynı zamanda hem sivil toplum örgütlerinin hem de belediyelerin iftarlarına da katıldıklarını ekledi.,
BAYRAM PROGRAMI HAZIR
Civelek, bütün ilçelere tek tek gezdiklerini ve her ilçenin kendi düzenlediği sokak iftarlarına katılma fırsatı bulduğunu belirtti. Civelek, öte yandan yaklaşan Ramazan Bayramı ile ilgili olarak ise, hazırlıkların tamamlandığını belirtti. Civelek, bayramda bakan, belediye başkanları, milletvekilleri, başkanlar ve yöneticilerin herkesin tek tek dolaşacağını ve bayramlaşma programlarına katılacağını ifade etti. Civelek, aynı zamanda geleneksel hale gelen Kent Bayramlaşması’na program dahilinde katılacağını ekledi.
YILDÖNÜMÜNE ÖZEL KAPSAMLI İFTAR
Civelek, belediye tarafından yapılan sokak iftarlarının toplama ya da zorlama oldumadığını belirterek, “Bu iftarlar birlik ve beraberlik için yapılıyor” dedi. Civelek, bu tür iftar organizasyonları için ise belediye başkanlarına teşekkür etti. Civelek, bazı gazetelerde bu iftarların israf olduğuna dair çıkan haberlere ise cevap vererek, “Bunlar kesinlikle israf değildir. Halkla buluşmak israf değil, ramazan ayının getirdiği maneviyatı yaşamaktır. Aynı atmosferde buluşmaktır” dedi. Civelek, 14 Ağustos kuruluş yıl dönümlerinde ise Kocaeli AKP olarak ilçe teşkilatları, kadın ve gençlik kolları, mahalle başkanları, meclis üyeleri ve diğer kademelerle birlikte Antikkapı Restoran’nda geniş kapsamlı düzenlenen bir iftar programında bir araya geleceklerini belirtti. Civelek, aynı zamanda 2 bin kişiyi aşkın bu organizasyonun kadir gecesine aykırı olmadığının altını çizdi.
“ERKEN SEÇİME HAZIRIZ”
Civelek, gündemde olan bir diğer konu erken seçimlerle ilgili olarak ise, “Eğer muhalefetin böyle bir isteği olursa neden erken seçim olmasın, bu ihtimal de yükseldi. Zaten Kocaeli teşkilatı olarak seçim yarın bile olsa buna hazırız. Seçimi hızlandırma anlamında daha fazla uğraşacağız. Biz bayram sonrası biraz daha hızlanacağız. Zaten genel merkez tarafından bir kamuoyu yoklaması da yapılıyor” dedi. HAS Parti’nin ise neredeyse netleşen katılma kararına ise Civelek, “Her zaman diğer partilerden gelenlere kollarımız açıktır. Bu parti Recep Tayyip Erdoğan’ın partisidir. Burada herkesin gelem hakkı vardır. Bundan da memnun oluruz” dedi.
“BİZİ İZLEMEYE DEVAM ETSİN”
Gündeme dair yorumlarına devam eden Civelek, diğer partilerin köylere yaptıkları programları ise eleştirdi. Civelek, “Diğer partilerin köylere yaptıkları ziyaretleri görmek güzel. Bunu bizim siyasete katmamızdan dolayı mutluyuz. Diğer partiler, bizi izlemeye devam etsin” dedi. Civelek, diğer partilerin yaptıkları iftar programlarını basına hemen dağıttığını belirterek, buna hoş karşılamadığını açıkladı. Civelek, kendilerinin her akşam bir fakir sofrasında olduklarını ancak bunu basınla paylaşmanın hoş olmadığını söyledi. Civelek, son olarak ise Frito Lay ve SUMOTAŞ arasında yaşan sorun ile ilgili olarak, “ilerleyen günlerde bakan başkanlığında iki taraf bir araya gelecek. Kesin bir çözüm olmasının çabasındayız. Ortak bir çözüm olmasını arzuluyoruz” dedi.

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1330394/akpliler-iftarda-2-bin-kisiyi-agirlayacak