Halkevlerinden yardım kampanyası

Halkevleri, Türkiye sınırına yakın bölgelerde yaşayan Ezidi ve Türkmenlere temel gıda ile temizlik maddeleri ulaştırmak için kampanya başlattı. Dernek yöneticileri ayrıca Kocaeli halkını yardıma çağırdı. Makbuz karşılığında ürünleri alan Halkevleri yöneticileri, konu hakkında Belediye İş Hanı önünde bir de basın açıklaması yaparak, kampanya hakkında bilgi verdi.

 

MİLYONLARIN HAYATI TEHLİKEDE

Açıklamayı yapan Kocaeli Şube Başkanı Yaşar Seğmen, kampanyanın 10 Kasım’a kadar devam edeceğini belirterek, “İnsanlığı hedef alan bir savaşın ortasındayız. Kurtarıcı rolüne soyunan ABD, taşeronu AKP iktidarının desteğiyle büyüyen cihatçı çeteler, Irak’ta ve Suriye’de binlerce insanı katlediyor. Milyonların hayatı ise tehdit altında” dedi.

 

DESTEK KESİLSİN

Seğmen, konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “14 yaşındaki çocukları terörist ilan edip annelerini yuhalatan, ama IŞİD’e tek olumsuz söz söylemeyen Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarını iyi tanıyoruz. Onlar bu savaşı kışkırtmayı, cihatçı katilleri desteklemeyi kessinler yeter. Barış ve özgürlük ancak direnen Ortadoğu halklarının eliyle gelecektir” Berfu SOYSAL

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1332880/halkevlerinden-yardim-kampanyasi