Ketenciler mevkiine bırakılan köpekler perişan

Büyükşehir Belediyesi sokaklardaki başıboş köpekleri toplayarak yol kenarına bırakıyor. Akmeşe yolu üzerinde Ketenciler mevkiinde bulunan yol kenarına bırakılan köpekler adeta gelen araçlardan medet umuyor. Bazı vicdanlı vatandaşların köpeklerin yemesi için bıraktığı yiyecek artıkları ile hayata tutunmaya çalışan köpekler, asfaltın hemen kenarında olduğu için de ezilme tehlikesi yaşıyor.

 

BİRİKEN ÇÖPLER LEŞ KOKUSUYLA BİRLEŞİYOR

Vatandaşların köpekler yesin diye getirdikleri yiyecekler ve atılan çöpler neticesinde yol kenarı adeta çöplüğe dönmüş vaziyette. Yoldan geçerken hissedilen pis koku etrafı oldukça rahatsız ediyor. Biriken çöplerin toplanmaması ölen hayvanların leş kokusu ile birleşince ortaya dayanılmaz bir koku çıkıyor.


“GÖRENLER ŞAŞKINA DÜŞÜYOR”

Çevrede tesis işleten esnaf Mahir Bal, “Köpekler kış aylarında yiyecek bulamadığında içlerinden ölenleri yiyorlar. Bu alana bırakılan özellikle köpek yavruları burada mahsur kalıyor. Hem görüntü anlamında hem de hijyen anlamında son derece kötü olan bu yol kenarı, insanın içini acıtıyor. Her haliyle görenleri şaşkına çeviren seyyar köpek barınağını andıran bu görüntü tam da 3. dünya ülkesine yakışır bir görüntü sergiliyor" diyerek belediye yetkililerine sitem etti. Muharrem İBRAHİMOĞLU

- Kocaeli Gazetesi, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1333783/ketenciler-mevkiine-birakilan-kopekler-perisan