Bitmeyen aşk

Yılmaz Kırlı
Yılmaz Kırlı

Ömür biter, bu sevda bitmez. Futbol aşkı ülkemizde bambaşka, renk ayrımı yapmıyorum. Her renge saygım sonsuz... Bir düşünün, aynı ailede tercihler farklı. Ama Kocaelispor aşkı bir başka… Hepimiz Kocaelisporluyuz. Öyle olmasa Süper Lig’in anlı şanlı kulüpleri tribün zafiyetinden dert yanmazlar. “Görülen köy kılavuz istemez” derler, boş tribünlere oynanmıyor. Ama Kocaelispor yeniden o eski 80’li yıllardaki muhteşem günlerinin arifesinde sanki, on binlere, yirmi binlere oynuyoruz.

Taraftarlar da bilinçli, oyunun akışına göre tribünlerde sanki orkestra şefi dozajı ayarlıyor. Her şey güzel. Fair Play kuralları içinde. Tebrikler Hodri Meydan…

Beni mutlu eden diğer önemli konu, amatör BAL Ligi’nde oynayan Kocaelispor’a destek çoluk çocuk, kadın erkek, her yaş grubundan taraftarın kulübe sahip çıkması. İşte spora bakış bu olmalı, bu kent başarıyı hak ediyor.

Maça gelince, 3 puan önemliydi ve elde edildi. Şimdi pişmiş aşa su katmayalım. Yalnız rehavetin bedeli çok ağır olur. “Ummadığın taş baş yarar” derler. Skor 3-2 olunca tribün dahil kenar yönetim ve siz Kocaelispor formasına ıslatanlar, “Eyvah biz ne yapıyoruz” demişsinizdir. Gençler şunu unutmayın! Hiçbir zaman “Kişiye olduğundan fazla değer verilmez ve de hafife alınmaz”. Dürüst, ahlaklı ve adil çalışıp hak ettiğiniz zaman maddi ve manevi kazanıp mutlu olursunuz. Gerisi lafı güzaftır.

Neyse ben biraz fazla bu mevzulara daldım. Hak ettik, üç puanı kazandık. Rakibi hafife almasaydık daha farklı bir skorla Tekirdağ’a gözdağı verebilirdik.

Bekle bizi Tekirdağ, seninle mücadelemiz centilmence olacak, ama kazanan biz olacağız.

NOT: Hakem triosu skora etki edecek bir yönetim göstermediler. Ancak orta hakem avantaj kurallarında çok hata yaptı. Dikkat etmesi, düzeltmesi gerekir diye düşünüyorum.

***

BİTMEYEN AŞK

Gül kokusu var bahçede

Bülbül hep onu arar lehçede

Yıllar… Yıllar geçse de

Aşkları hiç bitmedi sevgide

Aşkı kaybedenler

Bülbülle gülde buldular

Lisanları farklı olsa da bıkmadılar

Gönüllerdeki sevgi

Her zaman adaplı

Ve ahlaklı idi

Bülbül ile gül hep sevilsin

Ne olur bu aşk hiç bitmesin

- Kocaeli Gazetesi, Yılmaz Kırlı tarafından kaleme alındı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/makale/1335943/yilmaz-kirli/bitmeyen-ask