Merdivenden düşmüştü, kurtarılamadı

Başiskele ilçesinde bir fabrikada gece vardiyasına giden ve 2. katta soyunduğu esnada dengesini kaybederek merdivenlerden yere düşerek ağır yaralanan 31 yaşındaki Kurban Çınar, 4 gündür tedavi gördüğü hastanede yaşam savaşını kaybetti.

Başiskele Vezirçiftliği mevkiinde faaliyet gösteren Çelik Yapı isimli iş yerinde 2. kattaki soyunma odasının merdivenlerinden düşerek ağır yaralanan Kurban Çınar, yaşamını yitirdi. Alınan bilgiye göre Kurban Çınar (31) 10 Kasım günü gece vardiyası için işe gitti. Mesaiye başlamak için üstünü değiştirmek isteyen Çınar, iş yerinin 2.katında bulunan soyunma odasına çıktı. Talihsiz işçi, korkuluğu olmayan merdivenden bir anda dengesini kaybederek aşağıya düştü. Başından aldığı darbeyle ağır yaralanan Çınar, olay yerine çağrılan ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alınmıştı.

Toprağa verildi
Aslen Karslı olan ve Körfez İlçesi Esentepe Mahallesinde ikamet eden ve henüz 3 yıllık evli olduğu öğrenilen Kurban Çınar’ın olaydan sonra girdiği komadan çıkamadığı belirtilirken Çınar, dün sabah saatlerinde 4 gündür verdiği yaşam savaşını kaybetti. Yaklaşık 7 aydır bu fabrikada çalıştığı öğrenilen talihsiz işçinin acı haberini alan yakınları gözyaşlarına boğuldu. Kurban Çınar’ ın cenazesi dün sabah saatlerinde Kocaeli Devlet Hastanesinde yapılan otopsi sonrası yakınlarına teslim edildi. Genç işçinin cenazesi dün Körfez Rahvan Camii'nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Körfez Mezarlığı’na defnedildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

- Kocaeli Gazetesi, Asayiş bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1339066/merdivenden-dusmustu-kurtarilamadi