Kocaeli’den yükselen marka: Fıstıkhane

TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz ve işadamı Serdar Polat'ın ortağı olduğu Fıstıkhane, görkem bir şekilde açıldı. İzmit’in merkezinde Ömerağa Mahallesi’nde, Yeni Cuma Camii’nin karşısında bulunan Fıstıkhane'nin açılışına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AKP Milletvekili Zeki Aygün, CHP Milletvekili Haydar Akar, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP İzmit İlçe Başkanı Kaan Dilmen, KOTO Başkanı Murat Özdağ, AKP Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, AKP Milletvekili adayı Halit Çokan ve çok sayıda davetli katıldı.

 

KOCAELİ’NİN MARKASI

Fıstıkhane ismi ile Kocaeli'den marka olabilmek için yola çıkan dükkanda 12 çeşit tatlı, müşterilere sunulacak. Ayrıca tatlılar açılış günü için çok özel fiyatlar ile İzmitlilerin beğenisine sunuldu. Fıstıkhane ilerleyen zamanlarda yemek çeşitlileriyle de damağa hitap etmeye başlayacak.


BAKLAVALAR ANTEP'TEN

Fıstıkhane 150 metrekare alan üzerine kurulu ve 2 kat ve 1 bahçeden oluşuyor. 10 kişinin hizmet verdiği dükkanda baklavalar günlük olarak Gaziantep'den geliyor. 12 çeşit tatlının olduğu Fıstıkhane'de glikoz şurubu ürünlerde kullanılmıyor. Antep'ten gelen tatlılara şerbeti ise Fıstıkhane'nin ustaları dökecek. Ömerağa Mahallesi Yeni Cuma Camii karşısında açılan Fıstıkhane 07.30 ve 00.00 saatleri arasında hizmet verecek.


DUALARLA AÇILDI

Açılışta konuşan Fıstıkhane'nin işletmecilerinden TÜMSİAD Başkanı Erdoğan Yılmaz, "Markanın adı, bahtı, açacağı kişiler ve dostları önemlidir. Ayrıca hava da önemlidir. Bugün hepsini de burada toplayabildik. Aramızda olan tüm davetlilere teşekkür ediyorum" dedi. Ardından Fıstıkhane dualar eşliğinde açıldı. Serkan BORLAK

- Kocaeli Gazetesi, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1339446/kocaeliden-yukselen-marka-fistikhane