CHP’de başvuru süresi 1 Mart’a kadar uzatıldı

CHP Genel Merkezi, aday adaylıklarıyla ilgili yoğunluğu ortadan kaldırmak için daha önce açıkladığı başvuru tarihini uzattı. 24 Şubat Salı günü sona ereceği bildirilen başvuru süresi 1 Mart Pazar gününe kadar uzatıldı. Aday adaylığı düşüncesi olan CHP’liler ise başvurulara başladı. Bugün ve yarın CHP Genel Merkezi’ne yoğunluk olması bekleniyor. CHP’den aday adayı olmak isteyenler saat 17.00’a kadar başvuru yapabilecek.

 

SOLAKOĞLU VE ÖRENGÜL DE BAŞVURACAK

Kocaeli Barosu eski Başkanı Tamer Solakoğlu da CHP’den aday adayı oluyor. Solakoğlu’nun bugün CHP genel merkezine giderek adaylık için başvurusunu yapması bekleniyor. CHP’nin önemli isimlerinden biri olan Fahri Örengül de Pazartesi günü Ankara’ya gidecek olan CHP’liler arasında.

 

ÜÇ İSİM DAHA

Örengül, milletvekili aday adayı olmak için yola çıkan Ali Haymanalı ile birlikte CHP genel merkezine gidecek. CHP’den milletvekili aday adaylığı için KOÜ’deki görevinden istifa eden Yrd. Doç. Dr. Ehlinaz Torun, Fatma Hürriyet Kaplan ve Ufuk Saka da aday adaylığı için Pazartesi günü Genel Merkeze başvuru yapacağını açıkladı.

Bülent EKİNCİ-Hilal GÜDÜCÜ

- Kocaeli Gazetesi, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1343060/chpde-basvuru-suresi-1-marta-kadar-uzatildi